הפגנות התמיכה בהמשך קידום הרפורמה המשפטית נמשכות: מאות מפגינים מהמחנה הלאומי השתתפו הערב (שני) במחאה מול בית הנשיא, במטרה להשמיע את קול התומכים ברפורמה לקראת השיחות על מתווה הנשיא המחודש.

ח"כ אביחי בוארון קרא לנשיא במהלך ההפגנה: "אל תטעה שוב ותאמץ את נוסחת השמאל. אל תמחק 64 מנדטים. יש לך הזדמנות לתקן. ערב ליל הסדר ציבור עצום, רוב עם ישראל דורש ממך הנשיא - אל תשאיר אותנו עבדים. מגיע גם לנו לצאת לחרות ולא להיות אזרחים סוג ב'".

המחאה התקיימה מתקיימת על רקע הפרסומים כי גורם בקואליציה תקף היום את הנשיא ואמר כי הנשיא יישר קו עם המכון הישראלי לדמוקרטיה. לדברי הגורם בקואליציה "לצערנו אנחנו שומעים שהנשיא שוב מיישר קו עם המכון הישראלי לדמוקרטיה ועם דרישות השמאל. השיחות אצלו טובות לצד אחד בלבד - הוא שוב נכנע ללחץ הציבורי של השמאל".

"הגיע הזמן להעביר לנשיא מסר ברור: הימין לא יתן שיגנבו לו את הבחירות. אי אפשר למחוק את הרוב. אי אפשר למחוק 64 מנדטים. הבוחרים דורשים מאיתנו הקואליציה להעביר את הרפורמה, וזה מה שאנחנו חייבים לעשות, הדרישה של הציבור מהנשיא היא חשובה מאוד", הוסיף.

ברלה קרומבי יו"ר תקומה 2023 וממובילי המחאה בעד הרפורמה אמר: "לא יכול להיות שבמדינה דמוקרטית החלטות מתקבלות בבית הנשיא בפורום מצומצם ולא בכנסת, בית הנבחרים, בזמן ש-64 מנדטים הלכו לקלפי רק לפני חצי שנה והצביעו בצורה ברורה על שינוי במערכת המשפט. כל עוד לא השתנתה השיטה הדמוקרטית - על ההחלטות להתקבל ברוב קואליציוני ולא בשיתוף עם האופוזיציה, עם כל הכבוד לאופוזיציה".

"לצד הצורך בהסכמה רחבה והחתירה להרגעת הרוחות, עדיין צריך לזכור שבמדינה דמוקרטית ממשלה נבחרת מקבלת את המנדט להוביל החלטות ומדיניות. השיטה שמציעים אנשים מסויימים, כולל נשיא המדינה, כאילו ההחלטות חייבות להתקבל בשיתוף עם האופוזיציה - היא סטירת לחי לדמוקרטיה הישראלית ופסילה של בחירת רוב העם", הוסיף.

מאחורי הפגנה עומדים כל ארגוני הימין שהתאגדו בשבועות האחרונים לתנועת מחאה משותפת.