גל לנצ'נר
גל לנצ'נרצילום: דוברות

חבר מועצת העיר ויושב ראש האופוזיציה בגבעת שמואל גל לנצ'נר הודיע על כניסתו למירוץ לראשות העיר לקראת הבחירות שייערכו בעוד שבעה חודשים.

לנצ'נר, בן 42, נשוי ליעל ואב לארבעה היה סמנכ"ל כספים בחברות מובילות במשק והיום הוא בעלים של משרד רואי חשבון וניהול פיננסי השוכן בגבעת שמואל.

בבחירות האחרונות בשנת 2018 הוא התמודד על ראשות העיר מול ברודני אך הפסיד, הצטרף לקואליציה ופרש ממנה כעבור שלוש שנים באוקטובר 2021.

לדבריו, "מאז שברודני נטש את גבעת שמואל ונכשל בדרכו לכנסת עם הבית היהודי, ברודני רק מחפש את דרכו החוצה מהעירייה ובינתיים העיר מתנהלת מכוח האינרציה בלי ראש עיר".

"מי שחושב של'גבעת שמואל' מספיק ראש עיר בחצי משרה מגלה ניתוק ואיננו מכיר את הבעיות היומיומיות שהתושבים מתמודדים איתם - פקקים אינסופיים, חינוך שנשען על שיעורים פרטיים, צפיפות וחוסר במבני ציבור, הארנונה הגבוהה ביותר בישראל ועוד כשלים כפי שנחשפו בדו"ח החמור של משרד הפנים על התנהלות הכספית של העירייה".

לנצ׳נר הוסיף: "עיריית גבעת שמואל לא מנוהלת אלא 'מתנהלת'. ברודני תוקע את העיר ואחרי 15 שנים הגיע הזמן להגיד לו – שחרר. ב-31.10 אנחנו נעזור לו להחליט ונחליף את העייפות בכוח רענן וצעיר".