"נחזור לאביתר - באישור הממשלה ובדחיפת הממשלה"וידאו: ערוץ 7. תמונה: חיים פרלמן/TPS

חברי כנסת שהשתתפו בצעדה לאביתר שוחחו עם ערוץ 7 על המסר המרכזי העולה מהאירוע.

חבר הכנסת צבי סוכות מסיעת הציונות הדתית אמר: "זו לא הפגנה, באנו לכאן להרים את הרוח, אנחנו לא מפגינים נגד אף אחד. אבל בעזרת השם זה יקרה, אנחנו מחוייבים לדבר הזה ואנחנו עוד נחזור לאביתר באישור הממשלה".

חברת הכנסת טלי גוטליב מהליכוד אמרה על הצעדה כי היא מחזקת את ההתיישבות: "אנחנו כאן כדי להזכיר לאויב שלנו שאנחנו מקדשים את ארץ ישראל השלמה ואנחנו לא מתנצלים על זה. אני מודה לכוחות הביטחון שעוזרים לנו לאפשר את הצעדה הגדולה הזאת".

היא תקפה את הפגנות השמאל במוצאי שבת נגד הרפורמה המשפטית וכינתה אותם "הפגנות מכוערות". גוטליב הבהירה כי בזמן שכוחות צה"ל מתמודדים עם מספר זירות, מפגיני השמאל מחלישים את החוסן החברתי והביטחוני ואילו צעדת הענק באביתר מחזקת את עם ישראל - "יחי ההבדל הקטן".

הרב אליקים לבנון אמר בצעדת הענק: "אנחנו רואים את עם ישראל הבריא בחג הפסח משוחרר מהשעבודים והדעות הקדומות. אני מופתע מהמבוגרים, נשים ותינוקות, כולם באים לחגוג את החג באמונה גדולה. אביתר בגימטריה תרי"ג וזה סימן לשמירה וחיזוק".

הרב אורי שרקי אמר שחשוב מאוד בימים האלה "להתחזק באהבת ישראל ובאהבת ארץ ישראל בשם אלוה-י ישראל. זאת משימה חשובה ביותר. זה מה שנותן משמעות לכל המשימות האחרות של עם ישראל".

הרב חגי לונדין אמר כי הצעדה מזכירה לכולנו על מה נאבקים: "זה יום נפלא לעם ישראל. המחנה הלאומי-האמוני צועד זקוף קומה. הרע יעבור והטוב יתגבר ובעזרת השם אנחנו ננצח".