שי אלון
שי אלוןצילום: חיים טוויטו

ראש המועצה המקומית בית אל, שי אלון קורא הבוקר (שני) לאנשי מחנה הימין לצאת ולהגיע ביום חמישי הקרוב להפגנת המיליון בירושלים ולתמוך בקידום הרפורמה במערכת המשפט. בדבריו אמר כי יש להילחם על הדמוקרטיה הישראלית וקרא לראשי רשויות נוספים להצטרף אליו.

שי הסביר כי קידום הרפורמה המשפטית נוגעת בייחוד לסוגיית ההתיישבות ובפרט ביהודה ושומרון. בדבריו הזכיר בין היתר את הפינויים השונים בבית אל שנעשו בעקבות פסיקות ביהמ"ש העליון והבהיר כי ההתיישבות לא תוכל לצמוח כל עוד בעליון יושבים שופטים המנוגדים בעמדותיהם לכך.

"אזרחי ישראל, אני קורא לכם להגיע ביום חמישי הקרוב להפגנת המיליון. בואו להשמיע את קולכם למען הצדק, הדמוקרטיה, ביטחון ישראל ולמען עם ישראל", ציין אלון בדבריו והוסיף ומתח ביקורת כלפי המציאות הנוכחית ואמר: "לא ניתן לקומץ שופטים לשלוט לנו במדינה". כאמור, אלון קרא לראשי רשויות נוספים לנהוג כמוהו ולהביא את תושביהם להפגנה: "אני קורא לראשי רשויות נוספות להצטרף לקריאה ולהגיע יחד עם התושבים להפגנה. אנחנו תושבי בית אל נהיה שם".

כזכור, לאחרונה הוביל ראש המועצה אלון את המחאה בכביש 60 יחד עם ראש מועצת בנימין ישראל גנץ, בה קראו תושבי בית אל ובנימין לשיפור תשתיות הכבישים באזור ופתיחת הפקקים בכבישים אשר מסכנים את חייהם של התושבים. לאור ההפגנה נפתח נתיב נוסף בציר 60, קודם כיכר יציאה נוסף מרמאללה ואף סוכם בין שר האוצר סמוטריץ' ושרת התחבורה רגב על תקציב עתק של כ-4 מיליארד ש"ח לטובת שיפור התשתיות ביו"ש.

לאחר סיכום התקציב, ראש המועצה אלון בירך ואמר: "ההתיישבות ביהודה ושומרון היא חוד החנית של המדינה, הן בביטחון, הן באיכות התושבים והן בתרומה למדינה. מאז הסכמי אוסלו הכבישים הללו לא שופרו או טופלו. מדובר בהכרח המציאות. אין כאן מותרות או איכות חיים – זהו צורך בסיסי לתקן את הכבישים שאי אפשר לנסוע בהם כבר שנים רבות. שמח ומברך על השקעתם של שר האוצר סמוטריץ' ושרת התחבורה רגב בחבל ארץ אסטרטגי וחשוב זה. לתושבים ביו"ש מגיע להיות שווים בני שווים וכעת המציאות מתקדמת לשם".