מעיין דומנוביץ' ז"ל
מעיין דומנוביץ' ז"לצילום: באדיבות המשפחה

הסטנדאפיסט ואיש התקשורת חנוך דאום התייחס בחשבון הפייסבוק שלו לתאונה המחרידה שאירעה ביום העצמאות, בה נהרג התינוק מעיין דומנוביץ' בן ה-10 חודשים.

דאום סיפר כי בליל שבת ראה את סבו של התינוק בבית הכנסת: ''בערב שבת בבית הכנסת בגוש עציון ראיתי את סבו של התינוק המתוק הזה. אביו של התינוק, בנו, עוד מונשם ומורדם. הוא ישב עם כמה מבני משפחתו האבלה, אנשים טובים שעולמם חרב עליהם והתפלל בשקט. מדהים לחשוב שהיגון הנורא והבלתי נתפס שפקד את משפחתו יכל להימנע''.

דאום התייחס לחשד שלפיו הנהגת החשודה בגרימת התאונה היתה תחת השפעת סמים ואלכוהול. ''לפי הפרסומים יאנה נהגה בהשפעת סמים ואלכוהול. אהיה זהיר כי צריך לתת למשפט להתנהל, אבל מי שנוהג שיכור לא ראוי בעיני לרחמים'', כתב.

כאמור, יאנה בלום (25) מראשון לציון היא הנהגת החשודה בהמתה בקלות דעת של התינוק בן ה-8 חודשים, מעיין דומנוביץ', שנהרג בתאונה בנגב ביום העצמאות. בלום חשודה גם בנהיגה בהשפעת אלכוהול וסמים. מעצרה הוארה עד ה-1 במאי. כבר בעבר היא נתפסה נוהגת תחת השפעת אלכוהול ורישיונה נשלל.

בלום נפצעה קשה בתאונה ומאושפזת בבית החולים סורוקה בבאר שבע. היא טענה בחקירתה כי היא אינה זוכרת מה קרה באירוע.

בתאונה המחרידה בכביש 40 בנגב נהרג מעיין דומנוביץ' בן ה-8 חודשים מהיישוב נוקדים. בתאונה נפצעו גם בני משפחתו שפונו אל בית החולים סורוקה, כשמצבם של האב אליה ובנו אורי בן ה-7 אנוש. מצבם של אילה האם וילדיה נטע ושחר בני ה-6 וה-4 מוגדר בינוני.