שכם
שכםצילום: רויטרס

בפעילות משותפת של שב"כ, מג"ב, ימ"מ וצה"ל חוסלו הבוקר (חמישי) שני המחבלים שרצחו את לוסי, מאיה ורינה די הי"ד בפיגוע ירי בצומת חמרה בבקעת הירדן.

המחבלים הם חסן קטנאני ומעאד מצרי, פעילי חמאס, שאותרו בדירת מסתור בקסבה בשכם. חוסל גם פלסטיני שסייע להם.

עם התרחשות הפיגוע החל מאמץ מודיעיני ומבצעי של שב"כ וצה"ל אשר הוביל לאיתור דירת המסתור. בעקבות מידע מודיעיני ממוקד של שב"כ, לפנות בוקר פשטו לוחמי שב"כ, ימ"מ וצה"ל על הדירה ובחילופי האש נהרגו שני הרוצחים. בנוסף, נהרג אברהים חורה, סייען בכיר של המבוקשים.

בדירת המבוקשים אותרו שני רובי M16 וקלצ׳ניקוב. המבצע לחיסול המחבלים נמשך שעה וחצי, עם 200 לוחמים של צה''ל והימ"מ.

ראש הממשלה בנימין נתניהו שיבח את מערכת הביטחון על חיסול המחבלים. "הבוקר באנו חשבון עם רוצחי לוסי, מאיה ורינה די זכרונן לברכה. המסר שלנו לאלה שפגעו בנו, ולמי שמנסים לפגוע בנו, יקח יום, שבוע או חודש - היו בטוחים שנבוא אתכם חשבון. אין זה משנה היכן תנסו להסתתר - נמצא אתכם. מי שפוגע בנו - דמו בראשו'', אמר נתניהו.

ראש הממשלה הוסיף: ''אני מבקש להודות לגופי הביטחון וללוחמינו האמיצים שפעלו לילות כימים כדי לבוא חשבון עם המרצחים".

ראש המועצה המקומית אפרת עודד רביבי הודה למערכת הביטחון על חיסול רוצחי בנות משפחת די. רביבי אמר כי ''בשם תושבי אפרת אני מודה לחיילים ולמפקדים על העשייה הבלתי פוסקת למעננו. יחד נמשיך לחבק את בני משפחת די להתחזק כקהילה ולחזק את היישוב, עמידתנו הזקופה לצד חיסול המחבלים הם המענה הטוב ביותר לטרור''.

שר התפוצות עמיחי שיקלי מהליכוד: ''מברך את כוחות צה"ל שב"כ וימ"מ על חיסול מחבלי חמאס, רוצחי לוסי די ושתי בנותיה. אין נחמה, אבל זו סגירת מעגל חשובה''.

חבר הכנסת דני דנון מהליכוד מסר: ''כל הכבוד לכוחות הביטחון שחיסלו הבוקר את המחבלים שרצחו את בנות משפחת די. כעת יש להרוס במיידי את בתי הרוצחים ולהעביר במיידי את החוק לגירוש משפחות המחבלים''.

גם שר הביטחון יואב גלנט בירך על חיסול המחבלים שרצחו את בנות משפחת די בפיגוע ירי. ''הערכה רבה לכוחות הביטחון על חיסול חוליית המחבלים שביצעה את הפיגוע הנתעב בחמרה בו נרצחו האם לוסי ובנותיה מאיה ורינה די'', אמר גלנט. ''כפי שהבטחתי לליאו, אב המשפחה, ידה הארוכה של מערכת הביטחון תגיע לכל מחבל''.

חבר הקבינט המדיני בטחוני, שר האוצר בצלאל סמוטריץ', אמר: ''מברך את כוחות הביטחון שאחרי מרדף ארוך פעלו באומץ וגבורה בלב שכם וחיסלו את המחבלים שרצחו את לוסי די ושתי בנותיה מאיה ורינה הי"ד. המעגל נסגר, ושוב הוכח כי כל מחבל שיפעל נגדנו - דמו בראשו ונדע להגיע אליו ולסגור עימו חשבון''.

מפכ"ל המשטרה רב ניצב יעקב שבתאי שיבח את הכוחות שנטלו חלק בפעולת חיסול המחבלים שרצחו את בנות משפחת די. שבתאי אמר: ''עוד ביום הפיגוע אמרתי כי לא נעצום עין ולא נשקוט עד אשר נסגור מעגל ונגיע אל המחבלים. את אותם הדברים אמרתי גם באופן אישי לאבי המשפחה ליאו די במהלך ביקור ניחומים בביתו עוד בימי השבעה.

''היום בתום מאמץ מודיעני שבו נטלו חלק כל כוחות הבטחון בהם צה"ל, שב"כ, הימ"מ ומג"ב המעגל נסגר והמחבלים חוסלו. שוב הוכח כי ידה הארוכה של מערכת הבטחון מגיעה בעבודה נחושה לכל מי שעוסק בטרור רצחני. ברצוני לשבח את המקצועיות ושילוב הזרועות בין צה"ל שב"כ משטרת ישראל ומג"ב אשר מוביל לא אחת לסיכולם של מעשי טרור מתוכננים והתארגנויות טרור והבוקר יכולות אלו הובילו לחיסול המחבלים ומעצר המבוקש", כך המפכ''ל.