בוריס ג'ונסון והרב אסמן
בוריס ג'ונסון והרב אסמןצילום: הרבנות הראשית לאוקראינה

ראש ממשלת בריטניה לשעבר בוריס ג'ונסון נפגש בלונדון עם רבה של אוקראינה הרב משה אסמן ברקע ההפגזות הרוסיות על אוקראינה.

ג'ונסון אמר לרב משה אסמן כי "אסור להגיע להפסקת אש במלחמה עם רוסיה, צריך להיות ניצחון של אוקראינה".

הפגישה נערכה במסגרת ביקורו של הרב אסמן בלונדון בה הוא צפוי להיפגש עם גורמי שלטון בכירים וראשי הקהילה היהודית לטובת הקהילה היהודית ואזרחי אוקראינה.

בתוך כך, למרות ההפגזות של צבא רוסיה בשבוע האחרון על אזורים נרחבים באוקראינה ובכללם הבירה קייב, בקהילה היהודית במדינה חגגו ביום שלישי את הילולת רשב''י בתהלוכה ייחודית שיצאה מבית הכנסת המרכזי 'ברוצקי' בקייב לעבר העיירה היהודית 'אנטווקה'.

בראש התהלוכה נסע 'טנק מצוות' שמפעילה הקהילה היהודית בראשות הרב משה אסמן שליט''א רבה של אוקראינה, שנוסע בכל רחבי המדינה על מנת לדאוג ליהודים הנמצאים במקומות מרוחקים ולספק להם את כל צרכיהם.

בשיירה שנסעה ברחובות קייב השתתפו גם משאיות המספקות סיוע הומניטרי, ניידות חסד ואמבולנסים הנמצאים בשירות הקהילה היהודית. השיירה עם מאות המשתתפים עצרה ליד המטה הראשי של מג"ב אוקראינה, שם הגיע לברך את את המשתתפים הרבים קולונל סרגיי דייננקו מפקד משטרת הגבולות של אוקראינה.

השיירה
השיירהצילום: הרבנות הראשית לאוקראינה

הרב יוסי אסמן משלוחי חב''ד בקייב ובנו של הרב הראשי ערך למפקד מג''ב אוקראינה סיור ב'טנק המצוות' וניידות החסד של הקהילה היהודית, קולונל דייננקו התרשם מאוד מהפעילות ההומניטרית של הקהילה היהודית וביקש למסור את תודתו לרב הראשי על סיועו הרב לכלל האזרחים באוקראינה.

מבית העירייה שם קיבל את פניהם סגן ראש עיריית קייב המשיכה תהלוכת ל''ג בעומר בליווי משטרתי צמוד לכיוון העיירה היהודית 'אנטווקה' שם הדליקו במעמד מאות יהודים את מדורת ל''ג בעומר הגדולה ביותר באירופה. בהמשך הערב נהנו המשתתפים מתכנית אומנותית מושקעת ומסעודת מצווה כיד המלך לרגל ההילולא.