ליברמן בסיור בדרום
ליברמן בסיור בדרוםצילום: דוברות

חברי מפלגת 'ישראל ביתנו' סיירו היום (חמישי) בעיר אשקלון ובעוטף עזה יחד עם יושב ראש המפלגה חבר הכנסת אביגדור ליברמן.

ליברמן פתח את הסיור בחמ"ל של עיריית אשקלון יחד עם ראש העיר תומר גלאם, ומ"מ ראש העיר, מטעם מפלגת ישראל ביתנו סופה ביילין. ליברמן ובחן את התקדמות תוכנית מיגון אשקלון אשר תקצב כשר האוצר בהחלטת ממשלה, בעלות של 330 מיליון שקלים יחד עם יו"ר ועדת הכספים היוצא אלכס קושניר.

לאחר מכן המשיך למרכז חוסן המעניק מענה טיפולי באמצעות בעלי חיים, אשר תוקצב על ידי שר החקלאות והשר לפיתוח הנגב הגליל והפריפריה היוצא ח"כ עודד פורר.

בהצהרה לתקשורת בנוכחות ראש מועצת שער הנגב אופיר ליבשטיין אמר ליברמן: "אני רוצה להגיד שאפו לצה"ל ולשב"כ שמבחינה מבצעית עשו עבודה מצויינת ומדוייקת, יוצאת מן הכלל, גם באפקטיביות וגם בדיוק. יש לנו צבא שאנחנו יכולים לסמוך עליו".

"מדיווחים אנו מבינים שהפסקת האש מתוכננת להיכנס לתוקף עוד היום, ולצערי אנחנו נחזור לעוד סבב ועוד סבב- זאת לא יכולה להיות אסטרטגיה. נמצא פה ראש המועצה ותושבים שאני מניח שהם כבר מתייחסים לכך כשגרה, אך מדינה נורמלית לא יכולה להרשות לעצמה את המציאות הזאת".

"אני רוצה לגבות את התושבים על העמידה האיתנה, החוסן הנפשי והיכולת לתפקד במצבי חירום. לצערי מדינת ישראל עדיין לא השכילה לגבש אסטרטגיה ואת ה- End Game מול עזה", אמר.

לדבריו, "שמענו כי הג'יהאד האסלאמי מתנה את הפסקת האש בעצירת הסיכולים הממוקדים, אני מקווה שלא כך יהיה הדבר. הסיכולים הממוקדים מוכיחים את עצמם ככלי מאוד יעיל. חייבים פעם אחת ולתמיד לסיים את המצב האבסורדי הזה ולמגר את שלטון הטרור ולהגיע למצב שאנחנו מסירים סופית את האיום מרצועת עזה".

ראש מועצת שער הנגב, אופיר ליבשטיין: "יאמר לזכותו של אביגדור ליברמן שלא משנה באיזה תפקיד ובאיזה פוזיציה הוא נמצא, בכל פעם הוא מגיע למועצה ומתקשר לשאול על התושבים, החקלאים, אנשי החירום והצוותים. אנחנו נותנים רוח גבית לצה"ל לעשות כל מה שהוא צריך וכמה זמן שיצטרך על מנת לייצר פה שקט לטווח ארוך. זאת המשימה המרכזית".