חיים ביבס
חיים ביבסצילום: Olivier Fitoussi/Flash90

יו"ר השלטון המקומי חיים ביבס, ראש העיר מודיעין הידוע כאיש ליכוד ימני, מאס ככל הנראה במדיניות הממשלה הנוכחית.

בריאיון תוקפני שיפורסם במלואו ב"ידיעות אחרונות" בסוף השבוע, הוא טוען: "הליכוד שבוי בידי מפלגות קיצוניות, ובסוף הן יהרגו את המפלגה".

"אין פה ממשלה רחבה לאומית וציונית, אלא כזו שמתחילת הדרך נכנסה לכל מהלך ברגל שמאל", אומר ביבס בריאיון. "אם הקיצוניים ימשיכו למשוך את הליכוד למטה וירצו להעביר את הרפורמה באופן חד צדדי - זה יהיה הסוף שלנו. המפגינים הם מלח הארץ, ואני שמח שהרפורמה נעצרה רגע לפני שהגענו לתהום".

לטענת ביבס 60% מאנשי הליכוד מסכימים איתו: "אני אומר את הדברים בצורה ברורה ולא פוחד להגיד אותם, אבל ברגע שאתה אומר את האמת - אתה הופך לשמאלן. בשניה שאתה אומר משהו - כולם יורים עלייך. אנשים בליכוד פוחדים וממלאים פיהם מים, אבל הם מדברים איתי ו-60% מהם חושבים כמוני".

לגבי קרן הארנונה אמר ביבס כי סיכם עם שר האוצר בצלאל סמוטריץ' על הורדת הקרן מסדר היום, ולטענתו ''הכל התהפך'' בגלל התנגדותו לרפורמה המשפטית. "שיטת העבודה של הממשלה הזו היא לסכסך בין הרשויות. ניסו להוביל את זה כמאבק של ישראל הראשונה מול ישראל השנייה, אבל הסיפור הוא שהממשלה מקימה קרן כדי לעשוק את תושבי המדינה. זה גזל שיטתי, ובשיטה הזאת המדינה תקרוס. במקום להילחם ביוקר המחיה, לוקחים יותר מהאזרחים".

ביבס ששימש כראש המטה של נתניהו בפריימריז בעבר, משוכנע שרפורמת המשפט נבלמה לחלוטין: "אני לא רואה סיכוי שנתניהו חוזר לרפורמה, הוא מבין את זה וזה פחות מעניין אותו היום. שרים וח"כים בליכוד מדברים איתי הרבה, אמרו לי 'טוב מאוד שעצרתם את הרפורמה כי זה מרסק את כולנו. הלכנו לאיבוד, חייבים לעצור את זה'".