החשוד
החשודצילום: דוברות המשטרה

תושב בית שמש נעצר לאחרונה בחשד שביצע מעשים מגונים כלפי קטינה. שכנה שהבחינה בה הולכת עמו ללא סיבה, דיווחה על כך למשטרה שהגיעה למקום ועצרה את החשוד למרות שניסה להימלט.

מחקירה ראשונית עלה כי החשוד הגיע עם רכבו סמוך לילדה והציע לה ממתקים בתמורה לכך שתבוא עמו. הילדה החלה ללכת איתו ולמזלה, כעבור זמן קצר הבחינה שכנתה במתרחש, הזעיקה את המשטרה שכאמור עצרה את החשוד.

במהלך פעולות החקירה, נחשפה מעורבותו של החשוד בארבעה מקרים נוספים בתקופה האחרונה בערים בית שמש ומודיעין עילית.

במסגרת החקירה התברר כי ימים ספורים טרם מעצרו, הגיע החשוד עם רכבו לעיר בית שמש ועצר בסמוך לילד כבן 6. על פי עדותו של הילד, החשוד הציע לו לעלות לרכבו באמתלה כי בהמשך הדרך ישנו מקום שבו מחלקים ממתקים. לאחר שאותו הילד נזהר וסירב לבקשתו, ניסה החשוד בדרכים נוספות לפתות אותו.

במקרים אחרים, ניסה החשוד לפתות קטינים נוספים לבוא עמו או לעלות לרכבו, ולמרבה המזל אותם ילדים סירבו בכל תוקף וחלקם נמלטו בריצה. עוד התברר במסגרת החקירה כי החשוד הגיע למקומות אלו עם רכבו, ובדיקה המשטרה העלתה כי כלל לא הוציא רישיון נהיגה מימיו.

לאחר שהושלמו במשטרה פעולות החקירה בעניינו, הוגשה בסוף השבוע האחרון הצהרת תובע ובימים הקרובים תגיש הפרקליטות כתב אישום נגדו.

פקד יניב שמחיוף, קצין חקירות תחנת לב הבירה במחוז ירושלים, שיבח את ערנותה של האזרחית שהבחינה בהתנהלות החשוד, התנהלות שעוררה את חשדה והובילה לדיווח מידי והגעה מהירה של שוטרי הסיור מתחנת לב הבירה למקום ולמעצרו של החשוד.

הוא הבהיר כי "מומלץ שהורים ישוחחו עם ילדיהם וידגישו בפניהם באופן ברור את הסכנות במרחב הציבורי, הימנעות משיח עם אדם זר ואיסור היענות להצעות שנועדו לפתות את הילדים. יש לדווח על מקרים מעין אלו למשטרה בהקדם על מנת שנוכל ללכוד את אותם עברייני מין בטרם יפגעו בקורבנות ובפרט בילדים".