החניכים בכותל
החניכים בכותלצילום: OU ישראל

יום מרגש והיסטורי לחניכים: ביום שני יצאו מעל 100 חניכי וחניכות מרכזי הנוער 'דאורייתא' ו'מקום בלב' של OU ישראל מכל רחבי הארץ, קרית גת, נהריה, אריאל ומעלה אדומים, לטיול בר ובת מצווה מיוחד, מהנה ומרגש בירושלים אשר כלל סיור היסטורי בעיר, פעילות ותחרות לייזר-טג וטקס בר ובת מצווה.

בטיול, סיירו החניכים יחד עם צוותי המרכזים השונים בשכונת משכנות שאננים, שמעו את ההיסטוריה של השכונה אשר הוקמה בשנת 1860 ביוזמה ובתמיכה של האציל היהודי-אנגלי משה מונטפיורי מאנגליה, ההתיישבות החלוצית הראשונה מחוץ לחומות העיר העתיקה ועל מאבקי הקיום השונים שידעה השכונה לאורך שנותיה.

בהמשך הסיור ממשכנות שאננים אל הכותל המערבי, שם התפללו ושרו יחד, קיימו החניכים תחרות לייזר-טג בשטח. לבסוף כאמור, הגיעו החניכים אל הכותל, שם רקדו יחד ושרו עם מדריכי המרכזים ועוברי אורח שהצטרפו לשמחת הנערים.

בסוף היום התקיים במרכז OU ישראל טקס לכל הנערים בו דיברו מנהל מפעלים ארצי קובי זיאת וסמנכ"ל OU ישראל חיים פלזנר שבירך את הנערים ואמר: "הפעילות במרכזי הנוער היא מתנה שמאפשרת לכל נער ונערה לגדול ולצמוח להגשים חלומות. כאשר מגיעים לבגרות מקבלים אחריות על עצמנו ועל כל מה שסובב אותנו".

מנכ"ל OU ישראל, אבי ברמן: "בר ובת המצווה זהו הזמן בו אתה הופך עצמאי יותר, בוגר יותר ובו אתה זוכה לקשר ישיר וייחודי עם ריבונו של עולם. כשמסתכלים היסטורית, התורה והמצוות אלו השורשים האמיתיים של עם ישראל ועליהם שמר בכל תלאות הדרך, ולו הקשות ביותר, שעברו עליו במשך הדורות. הטיול המיוחד הזה ממשיך את אותה גחלת, שומר על אותו לפיד קדוש העובר מדור לדור כבר מעל אלפיים שנות קיומו של העם".