איתמר בן גביר
איתמר בן גבירצילום: Yonatan Sindel/Flash90

המגיש שי גולדן מתח ביקורת על התנהלותו של השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר וקרא לו להתעורר.

"הביטחון האישי שלנו בשפל חסר תקדים", אמר גולדן בערוץ 14. "על הפרוטקשן בדרום אין בכלל מה לדבר, על האלימות בכבישים וברחובות אין מה לדבר ואין ניידות משטרה לא בכבישים ולא במוקדים של עבריינות ופשיעה, והציבור מרגיש שאין לו ביטחון".

"הפתרון לדעתי", אמר, "זה לא לתת עוד רישיונות נשק לאזרחים כי אתה בעצם מעביר לאזרחים את המסר, אני, המשטרה והמדינה לא יודעים לתת מענה".

"אז אם המשטרה לא יודעת לתת מענה, אז הממשלה או השר צריכים לעשות חושבים טוב טוב אם הם מתאימים לתפקידם", אמר גולדן.

"אני נותן לך ימי חסד כי אתה צעיר במשרד, אבל אני מציע לך להתעורר. לדבר הרבה פחות ולעשות הרבה יותר כי אנחנו בשעה גורלית של משטרת ישראל".

השר איתמר בן גביר הגיב: "בוקר טוב שי יקירי. אתם מתפרצים לדלת פתוחה, אני עובד כבר חצי שנה עסוק להוסיף משכורות ולהביא תקנים חדשים, השגתי סכום אדיר של תשעה מיליארד ש"ח תוספת למשרד לביטחון לאומי! זו תוספת שכל שר אחר שהיה משיג כולם היו מוחאים לו כפיים אבל פה אין אפילו דקה של חסד וזה גם בסדר".

"התקציב עבר לפני כחודש. הכסף צריך להיכנס בחודש הבא. לפי התקציב שאושר יהיו 3200 שוטרים ולוחמים חדשים זו בשורה נפלאה. במקביל הובלתי הצעות חקיקה כמו חוק הנשק שעבר ומאפשר להיכנס לכל בית לחפש נשק גם בלי חיפוש, וגם חוק הפרוטקשן או חוק מוות למחבלים שהיועמ"שית כרגע מתנגדת ומנסה לשים לנו רגליים".

"רק הבוקר יש דיון בבית המשפט העליון בעתירות ארגוני השמאל נגדי. הם מנסים למנוע ממני בכל דרך שיש בכדי להגשים את החזון שלי. הורתי לשנות הקריטריונים ותוך כמה חודשים יעבור קריטריון שכל לוחם יוכל לקבל נשק. אני מוביל מדיניות של קו וגיבוי לשוטרים ובעקבות מדיניות שלי החזירו את הלוחמת אוריין".

"עוד הרבה משימות לפניי. התעקשתי לקחת את התפקיד הזה שכולם אמרו לי לברוח ממנו כמו מאש כי מצב המשטרה היה בכי רע (וגם היום כשהשר מוביל שינויים משמעותיים זה עדיין לא מספיק) אמשיך לעבוד למען עם ישראל 24/7 בסוף נצליח ונשנה".