ארגון 'גשר' נפרד מיצחק נחשוני - 'איש שכולו גשר'

במרכז 'גשר' התקיים אירוע מיוחד לזכרו של מי שנחשב בעיני רבים לאבי העיתונות החרדית המקצועית, יצחק נחשוני ז"ל שהלך לעולמו בחודש שעבר.

עיתונאים, אנשי תקשורת, חבריו של נחשוני, מוקירי זכרו ופעילי גישור בין רבדים שונים בחברה הישראלית התכנסו על מנת להעלות על נס את זכרו ופועלו העיתונאי והחברתי.

העיתונאי יניר קוזין מגלי צה"ל מספר על התקופה הקצרה בה הכיר את נחשוני. היה זה לפני כחמש שנים סביב הפעילות ב'גשר', שם היה אחד ממנהלי המקום. "יצא לנו בנסיעה המשותפת לוושינגטון וניו יורק לדבר על היחסים ש'גשר' רוצה לעשות בין דתיים לבין חילוניים, ומנחשוני למדתי בעיקר שאני לא יודע מספיק על החרדים. היה לו משפט שהוא היה אומר לי, אתה לא יודע עד כמה החרדים רוצים להיות מחוברים, שיכניסו אותם לעולם הזה מבלי לאבד את הייחודיות שלהם כחרדים".

"למדתי ממנו הרבה מאוד. הוא היה איש יקר. הכרתי אותו תקופה קצרה יחסית אבל אני זוכר אותו עמוק ואת התובנות שלו אני נושא עמי בעיקר כשאני נתקל בחבר'ה של החברה החרדית", אומר קוזין.

העיתונאית שלהבת חסדיאל רואה בלכתו של נחשוני לעולמו "אבדה גדולה מאוד". היא מספרת ומדגישה שהאבדה גדולה במיוחד למי שעסקו בתקשורת. "הא היה אבי דור העיתונאים החרדים הצעירים. אני כבר לא כל כך צעירה אבל גם אני הייתי מתקשרת אליו חמש דקות לפני שידור ושואלת את מי לראיין בנושא הזה והזה, והוא היה שולף מיידית וגם אומר לי לשאול אותו כך וכך. הוא היה מי שהוביל את הדרך והנחה במאוד פנים ובשמחה והטביע חותם עצום על עולם העיתונות החרדית. הרבה ממשיכים את דרכו אבל אין אף אחד כמוהו".

אילן גאל דור, מנכ"ל 'גשר' מתייחס לתרומתו של נחשוני כחבר הנהלת 'גשר'. "הוא לא רק היה מישהו שמגיע לישיבות פעם בלושה חודשים. הוא היה חבר פעיל בהנהלת 'גשר'. היו חשובות לו התכניות. היה חשוב לו עם מי נפגשים. היה חשוב לו שהחרדים יהיו חלק מהתכניות והוא היה שם בכל דבר. הוא לא דיבר גשר הוא עשה גשר".

"יצחק נחשוני היה יכול להיות מקובל לגמרי בעולם החרדי, וגם בתוך הנהלת גשר הפתוחה כל כך. הא היה אדם מקובל על כל צדדים כי הוא היה אדם הגון. הכול על השולחן. הוא לא שיחק משחקים. הוא היה איש אמת ואיש אמת יכול לזכות להיות מקובל על כולם", אומר הרב דני טרופר ומספר על הדרך בה הדריך נחשוני ז"ל את הנהלת גשר בדרך להגיע אל ליבו של העולם החרדי.

יו"ר 'גשר', רב גונדר בדימוס אורית אדטו רואה באירוע הזיכרון וההוקרה לנחשוני אירוע חשוב מאוד ומוסיפה: "היתה לי הזכות שיצחק נחשוני היה איתנו בהנהלה. איש שמהווה גשר. גשר לחברה, גשר בין דתיים חילוניים וחרדים בעצם הווייתו. מבחינתי הוא היה מעין מגדלור שעוסק בנושאים האלה בצורה הכי נכונה ואמיתית ומביא אותנו בבטחה להישגים חדשים".