שירה גרינברג
שירה גרינברגצילום: Flash90

שירה גרינברג, הכלכלנית הראשית באוצר שתסיים בקרוב את תפקידה, נאמה הבוקר (רביעי) באוניברסיטת רייכמן ועלתה למתקפה נגד הרפורמה המשפטית שמקדמת הממשלה.

"לדעתי צריך להסיר לגמרי את האיום על הכלכלה בהיבט של הרפורמה המשפטית. בתקופות שבהן יש אי ודאות כל כך רבה, ודאי שלא נכון להוסיף אי ודאות מקומית", אמרה גרינברג.

"השיח שלא שם לגמרי לגמרי בצד את הנושא הזה (הרפורמה המשפטית) הוא בעייתי בהיבט הכלכלי - ומייצר אי ודאות שיש לה השלכות משמעותיות", טענה גרינברג, "מה שרואים כרגע זה ניצנים - וככל שדברים יקרו ההשפעה יכולה להיות קשה מאוד לכלכלה".

הכלכלנית הראשית התייחסה למשבר בענף ההייטק ואמרה: "הפתרון האמיתי הוא לא שהמדינה תיכנס לפתרונות מימון, הפתרון הוא להסיר את אי הוודאות ולהבטיח את היציבות של ענף ההיי-טק".

גרינברג קראה לשלב עוד נשים בתפקידי מפתח: "אני רוצה להזכיר לכולם שמדינת ישראל קיבלה את הציון הנמוך ביותר מכל מדינות ה-OECD בנושא מגדר. אם אנחנו מסתכלים קדימה, על דרישות כאלה ואחרות לשילוב אוכלוסיות בהשכלה הגבוהה תוך הפרדות מגדריות, השתלבות בשוק התעסוקה תוך הפרדות מגדריות. בג"ץ היה מי שדאג למנוע פגיעה בנשים - אני חוששת בהיבטים האלה".

"חשוב לשלב גברים חרדים ונשים ערביות בשוק התעסוקה - וחשוב לעשות את זה בלי דחיקת נשים", ציינה. "אני מאוד מקווה שבקרוב ימונה ראש אגף או ראשת אגף במקומי. זה דבר חשוב, לא לשכוח שיהיה ראש או ראשת אגף חזקים שיוכלו להביע את עמדותיהם המקצועיות ללא חשש".