יהונתן גפן
יהונתן גפןצילום: Tomer Neuberg/Flash90

שירה גפן, בתו של יהונתן גפן המנוח, תרמה את תכולת ביתו לכפרים פלסטיניים הנמצאים בדרום הר חברון - כך דווח הבוקר (רביעי) בידיעות אחרונות.

"במהלך פינוי בית אבי המנוח, החלטתי למסור את תכולת הבית לקהילות הפלסטיניות במספאר יטא. בעזרת ארגון 'שוברים שתיקה', שבו היה אבי חבר קהילה וגם אני, העברנו משאית גדושה. אני לא יודעת איך מרגישים אנשים המועדים לגירוש מביתם על ידי שלטון צבאי זר, והאם הם ימצאו שימוש בחפציו, אבל מבחינתי זה גם להעביר להם מסר שרואים אותם".

החלטתה של גפן עוררה לא מעט תגובות ברשתות החברתיות.

פעילת הימין איילת לאש הגיבה: "קצת על קצה המזלג, מי גר ביטא, מהכפר יטא יצאו המחבלים שרצחו את דפנה מאיר הי"ד, בני הזוג יעקב וחנה דיקשטיין ואת בנם שובאל בן ה־10, את סמ"ר אלעזר ליבוביץ, שלומית גונן בת ה־65 תושבת משמר הנגב, את עידו בן ארי, מיכאל פייגה, אילנה נבעה, מילה מישייב, ארי פולד והמחבל שדקר את ניב נחמיה בנתניה".

"והרשימה עוד ארוכה ארוכה, אבל אתם כבר הבנתם. ולשם תרמה גברת גפן את הרהיטים של אביה. לא לניצולי שואה, לא למשפחות שכולות, לכפר מרצחים מתועב. שמאל זאת מחלה אוטואימונית קשה", כתבה לאש.

לפני כחודשיים הלך לעולמו הסופר, המשורר והפזמונאי יהונתן גפן. בהלוויתו לבשה שירה גפן חולצה שעליה נכתב "אין דמוקרטיה עם כיבוש", צעד שעורר מיני-סערה והוביל לתגובה מצדה.

בפוסט שפרסמה בפייסבוק כתבה: "סורי שהרסתי לכמה את ההלוויה של אבא שלי. סליחה על ה'אצבע בעין' של אלה שציפו להלוויה ממלכתית מרגשת ומאלחשת, ונהרסה להם החוויה בגלל חולצה עם המילה השערוריתית 'כיבוש'. המאוכזבים כותבים שבבתי קברות עלינו 'לשים בצד' עניינים פוליטיים. אז זהו, שבצדדים כבר היינו, לא רואים משם, קל להתעלם ולהדחיק, וכשהאדמה בוערת אין יותר צדדים.

"כל המקומות כשרים למחאה, על אחת כמה וכמה בתי הקברות שמלאים בין השאר בקורבנות הסכסוך האינסופי. הגיע הזמן להנכיח את מה שרוצים שנשכח, היכן שרק אפשר. זו היתה דרכו של אבי ואעשה ככל שביכולתי להמשיכו".