שירה גפן בהלווית אביה
שירה גפן בהלווית אביהצילום: Shir Torem/Flash90

ראש מועצת הר חברון יוחאי דמרי תוקף את החלטתה של שירה גפן לתרום את תכולת בית אביה יהונתן לתושבי כפרים פלסטיניים הנמצאים בדרום הר חברון.

"שמעתי בתדהמה ובצער רב על החלטתה של שירה גפן לתרום את תכולת ביתו של אביה לאויבנו מהכפרים הלא חוקיים במאספר יטא", אמר דמרי.

הוא ציין: "ידע הציבור כי בג"ץ דן בסוגיה של פולשי הכפרים כמעט 20 שנה וקבע שמדובר בעבריינים שיש לפנותם, ולא במסכנים כפי שהתעמולה השקרית האנרכיסטית והשמאל הקיצוני מנסים להציגם".

דמרי תקף: "מהעיר יאטה וכפרי הסביבה יצאו עשרות מחבלים אשר היו שותפים בפיגועים נתעבים כולל הפיגוע בשרונה שבתל אביב. אנו בטוחים שגברת גפן היתה יכולה למצוא מקום ערכי יותר המעודד חיים ואחדות לתרומתה הנדיבה".

לסיום אמר: "עניין זה מדגיש את הטשטוש בדבר ההפרדה בין הקמים עלינו לכלותינו בין אויב לאוהב ועל כך צר לי עד מאוד".

"במהלך פינוי בית אבי המנוח, החלטתי למסור את תכולת הבית לקהילות הפלסטיניות במספאר יטא", אמרה שירה לידיעות אחרונות. "בעזרת ארגון 'שוברים שתיקה', שבו היה אבי חבר קהילה וגם אני, העברנו משאית גדושה. אני לא יודעת איך מרגישים אנשים המועדים לגירוש מביתם על ידי שלטון צבאי זר, והאם הם ימצאו שימוש בחפציו, אבל מבחינתי זה גם להעביר להם מסר שרואים אותם".

לפני כחודשיים הלך לעולמו הסופר, המשורר והפזמונאי יהונתן גפן. בהלוויתו לבשה שירה גפן חולצה שעליה נכתב "אין דמוקרטיה עם כיבוש", צעד שעורר מיני-סערה והוביל לתגובה מצדה.

בפוסט שפרסמה בפייסבוק כתבה: "סורי שהרסתי לכמה את ההלוויה של אבא שלי. סליחה על ה'אצבע בעין' של אלה שציפו להלוויה ממלכתית מרגשת ומאלחשת, ונהרסה להם החוויה בגלל חולצה עם המילה השערוריתית 'כיבוש'. המאוכזבים כותבים שבבתי קברות עלינו 'לשים בצד' עניינים פוליטיים. אז זהו, שבצדדים כבר היינו, לא רואים משם, קל להתעלם ולהדחיק, וכשהאדמה בוערת אין יותר צדדים.

"כל המקומות כשרים למחאה, על אחת כמה וכמה בתי הקברות שמלאים בין השאר בקורבנות הסכסוך האינסופי. הגיע הזמן להנכיח את מה שרוצים שנשכח, היכן שרק אפשר. זו היתה דרכו של אבי ואעשה ככל שביכולתי להמשיכו".