אורנה ברביבאי
אורנה ברביבאיצילום: אלעד גוטמן

האלופה במיל׳ ושרת הכלכלה לשעבר חברת הכנסת אורנה ברביבאי (יש עתיד) הודיעה הערב (רביעי) על התמודדותה לראשות עיריית תל אביב.

לדברי ברביבאי: "הגיע הזמן להחזיר את תל אביב-יפו לתושביה. לשמור עליה כעיר חופשית ומגוונת, לפתח אותה כמוקד כלכלי ותרבותי ולהחזיר את פירות ההשקעה לתושבים. העיר צריכה להיות יותר שמחה, מסודרת ופתוחה לתושביה. בשנים האחרונות אנו עדים לאיבוד שליטה בניהול פרויקטים רבים והתושבים מותשים מהניסיון לקיים שגרת חיים בטוחה ונוחה. לצורך כך נדרשת מנהיגות וניסיון בניהול מערכות גדולות, אותן אני מביאה".

על ראש העיר המכהן אמרה: "רון חולדאי הוא ראש עיר טוב שתרם רבות. אני מאמינה כי בחלוף 25 שנות כהונה, רון שאוהב את העיר, יגלה אחריות ולא יתמודד. דווקא בעת החשובה הזו, תפקידו לוודא שתל-אביב-יפו תעבור לידיים הנכונות".

יושב ראש 'יש עתיד' חבר הכנסת יאיר לפיד: "אני רוצה להגיד מילה על הפיל בחדר – על ידידי רון חולדאי. אני מעריך ואפילו מחבב את רון, אבל הגיע הזמן לשינוי. אין אדם, מוכשר ככל שיהיה, שיכול לעשות את אותו תפקיד במשך יותר מ-25 שנה באותה רמה ובאותה איכות. הגיע הזמן להעביר את השרביט למחליפה המתאימה.

תחת הנהגתה של אורנה תל אביב תקבל חיזוק כבירתה של הליברליות הישראלית, עיר של גאווה, ותרבות, וחיי לילה. עיר שהיא גם המרכז הכלכלי של המדינה, גם המרכז של המחאה, וגם המרכז של המוסיקה והתיאטרון והמוזיאונים.

העיר הזו זקוקה היום לניהול נמרץ, לתנופה חדשה, ליכולות שרק אורנה יכולה להביא לשולחן. בשנים האחרונות עבדתי עם אורנה צמוד בכנסת ובממשלה. היא אחת המנהלות הטובות שפגשתי בחיי, והיא מנהיגה שיודעת להוביל אנשים".