אורנה ברביבאי
אורנה ברביבאיצילום: דוברות הכנסת – נועם מושקוביץ

חברת הכנסת לשעבר אורנה ברביבאי עוררה סערה הערב (שני) לאחר שלעגה לנתניהו ברקע שחרור החיילת אורי מגידיש משבי חמאס בעזה.

ברביבאי, המועמדת לראשות העיר תל אביב, כתבה: "נתניהו כבר יצא בהכרזה שכל האחריות על חילוץ התצפיתנית היא לגמרי שלו? ברוך שובך אורי מגידיש!".

העיתונאי אבישי גרינצייג הגיב לה: "אני קצת מרחם עלייך שהדחקה המטופשת הזו היא הדבר הראשון שיש לדמות ציבורית כמוך להגיד ברגע מרגש כזה".

דוד פטר, חוקר בפורום קהלת, הגיב: "איך ברגע המרגש הזה שכל העם עם דמעות ולב מוצף הצלחת להכניס ארס?".

העיתונאי יקי אדמקר כתב: "האויב הוא חמאס. לא נתניהו". השדרן אבי מימרן כתב: "לפלג לפלג. עוד ועוד. מעולה, לשסות".

אחד הגולשים תהה: "עוד פעם האובססיה לנתניהו? ובכלל אתם מסוגלים לחבר משפט בלי המילים ביבי או נתניהו?".

התצפיתנית אורי מגידיש, ששירתה בנחל עוז ונחטפה לעזה, שוחררה הלילה במבצע צבאי. אורי חזרה לחיק משפחתה כשהיא בריאה. היא הוחזקה לבד בידי אנשי חמאס וחולצה תחת ירי - ללא נפגעים לכוחותינו.

מגידיש, שהוחזקה לבדה במהלך הפעולה, נפגשה גם עם הרמטכ"ל הרצי הלוי וראש שב"כ רונן בר, ותוחקרה על ידי גורמים צבאיים, ותתוחקר שוב בהמשך.

ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר בהצהרה מוקלטת: "אמש שיחררו כוחותינו משבי חמאס את טוראי אורי מגידיש. אורי נחטפה בבוקר השחור של ה-7 באוקטובר. ברוך שובך הביתה אורי. אני מברך את השב"כ ואת צה"ל על ההישג החשוב והמרגש הזה, הישג המבטא את המחויבות שלנו להביא לשחרור כל החטופים".

שר הביטחון יואב גלנט התייחס לשחרורה של מגידיש בהצהרה ואמר כי "זו הוכחה נוספת ליכולת שלנו להגיע לחטופים, לחשיבות הפעולה הקרקעית ולמחויבות שלנו כלפי כל אחד ואחת מהחטופים". גלנט הוסיף כי הפעולה לשחרור מגידיש אושרה משום שלטענתו "חמאס פועל תחת לחץ". הוא הוסיף כי "אם לא נעשה דבר - נשב שנים ארוכות כשהחטופים לא איתנו".