אביתר
אביתרצילום: Sraya Diamant/Flash90

העליה הלילה של מתיישבים לאביתר בתגובה לפיגוע הרצחני סמוך לעלי, היתה על דעת ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון יואב גלנט, כך דווח בחדשות 13.

על פי הדיווח, לאחר הערכת מצב בפיקוד מרכז אתמול - קיים נתניהו דיון מצומצם עם השר גלנט והשר דרמר - שם נידונה אפשרות העלייה לאביתר והשלכותיה.

יצויין כי קודם לכן נערכה פגישה בין השר בצלאל סמוטריץ' לנתניהו בה עלתה הדרישה לעלות לאביתר - לצד קידום יחידות דיור חדשות בעלי.

הבוקר הצבא הונחה על ידי הדרג המדיני שלא לפנות, נכון לעכשיו, את אביתר והמתיישבים. מלשכת נתניהו ודובר צה"ל לא נמסרה תגובה.

בתגובה לטבח ליד עלי עלו הלילה (רביעי) משפחות הישוב יחד עם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, רב השומרון הרב אליקים לבנון, ח"כ צבי סוכות וראשי תנועת נחלה צבי אלימלך שרבף ודניאלה וויס.

יוסי דגן אמר לאחר העלייה כי "החזרה לאביתר, היא המענה הציוני הנכון לטרור הרצחני ולרצח הברברי של ארבעה בנים אהובים של האומה הזו".

"אנחנו נפגע באויב הערבי במקום שהכי כואב לו. מי שינסה לגרש אותנו מאדמתנו יקבל אלף אביתרים ואלף חומשים. חיכינו מספיק, הגיעה השעה לחזור הביתה. משפחות הישוב אביתר האצילות חיכו מספיק. לא ביידן, לא האיחוד האירופי ולא הרשות הפלסטינית הטרוריסטית ירחיקו אותנו מארצנו. אנחנו כאן כדי להישאר. האור ינצח את החושך. בדמייך חיי".

דניאלה וויס וצבי אלימלך שרבף הוסיפו: "לא היינו צריכים להגיע לכאן לאחר פיגוע. על הממשלה להסדיר ולאפשר את ההתיישבות בישוב מחדש".

הרב אליקים לבנון קרא: "יש שכר לפעולתך ושבו בנים לגבולם. הגיעה השעה לחזור על הממשלה לקיים את התחייבותה".

ח"כ צבי סוכות ממייסדי אביתר סיכם: "חזרנו הבייתה לאביתר. מעבר לתגובה ההכרחית במבצע כואב וחזק למיגור הטרור ידעו המחבלים כי כל פיגוע רק יעמיק יותר ויותר את האחיזה היהודית בשטח. אני קורא לממשלה לאשר בהקדם את החזרה לישוב. שנתיים אחרי הפינוי הגיע הזמן לחזור לתמיד".