ישיבת הממשלהערוץ 7

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר (ראשון) בפתח ישיבת הממשלה לדבריו של השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר שעודד עלייה למאחזים ביהודה ושומרון.

"אני אומר כל הזמן במשך שנים שהתגובה ההולמת לטרור היא להילחם במחבלים, ובמקביל להעמיק את שורשינו בארצנו. ואכן, אנחנו מחסלים מחבלים במספר שיא, וגם בונים בארצנו בהיקף רחב לפי תוכניות בנייה מאושרות. אני מדגיש - מאושרות", אמר נתניהו.

"אמירות שקוראות לתפוס שטחים באופן בלתי חוקי, והפעולות של תפיסת שטחים באופן בלתי חוקי, אינן מקובלות עליי. הן מערערות את החוק והסדר ביהודה ושומרון, והן חייבות להיפסק מיד. לא רק שלא נגבה פעולות כאלה, הממשלה שלנו תפעל נגדן בתקיפות.

האמירות והפעולות הללו אינן מחזקות את מפעל ההתיישבות, אלא להפך - הן פוגעות בו. אני אומר זאת כמי שהכפיל את ההתיישבות ביו"ש למרות לחצים בינלאומיים אדירים שלא היו כמותם, לעשות נסיגות שלא עשיתי ולא אעשה. האמירות הללו פוגעות באינטרסים החיוניים של מדינת ישראל, והן חייבות להיפסק מיד".

בן גביר הגיב בחשבון הטוויטר "מעריך ואוהב את רה"מ, אבל בעיית המשילות שלנו לא מתחילה במתיישבים ביו"ש, אלא בסלחנות למתפרעים ברמת הגולן והעדר אכיפה ברהט-אני נגד אכיפה סלקטיבית. ממשלת ימין חייבת לממש את חזונה, התיישבות בשטחי יו"ש לצד אפס סובלנות כלפי מי שמאיים שאם לא נעתר לבקשותיו תהיה מלחמה, אסור לישראל להתקפל!".

בן גביר הגיע ביום שישי לביקור במאחז אביתר וקרא להקים מאחזים נוספים: "רוצו לגבעות, תתיישבו, אנחנו אוהבים אתכם".

"עמדתי ידועה. אני נותן לכם גיבוי מלא ומוחלט אבל אני רוצה הרבה יותר מהיישוב כאן, צריך שיהיה כאן יישוב מלא, לא רק כאן, אלא בכל הגבעות מסביבנו. צריך ליישב את ארץ ישראל ובמקביל ליישוב הארץ צריך לצאת למבצע צבאי, להוריד בניינים, לחסל מחבלים, לא אחד או שניים אלא עשרות ומאות ואם צריך גם אלפים.

"בסופו של דבר רק ככה אנחנו ניאחז כאן, נחזק את השליטה ונחזיר את הביטחון לתושבים ומעל הכל נמלא את השליחות הגדולה שלנו. ארץ ישראל לעם ישראל, אנחנו מגבים אתכם רוצו לגבעות, תתיישבו. אנחנו אוהבים אתכם".

ראש מועצת שומרון יוסי דגן קיבל בברכה את בן גביר במקום. הוא אמר: "הממשלה הזו והממשלה הקודמת התחייבו למתווה אביתר. התשובה הציונית הנכונה לפיגועים הנוראים היא בנייה, בנייה, בנייה. עיני העם נשואות להתיישבות, הממשלה חייבת לאשר בצורה מלאה את אביתר עוד היום. התשובה הצבאית היא יציאה למבצע התקפי בערים ברשות הפלסטינית הטרוריסטית ובמישור האזרחי - בניה".