בנימין נתניהו
בנימין נתניהוצילום: Yonatan Sindel/Flash90

בכיר חרדי מותח ביקורת על התנהלותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בנוגע לרפורמה המשפטית ומודה כי מתנגדי הרפרומה ניצחו את הממשלה.

בשיחה עם 'כיכר השבת' אומר הבכיר, אחד מראשי הסיעות החרדיות שהשתתף בחודשים האחרונים בדיונים לצד ראש הממשלה על הרפורמה המשפטית כי מתנגדי הרפרומה ניצחו את הממשלה בכל הקשור לקידום החקיקה.

"צריך להודות ביושר - מתנגדי הרפורמה ניצחו. פסקת ההתגברות - נקברה. עילת הסבירות תעבור אחרי רכוך נוסף. לא יהיה רוב קואליציוני בוועדה למינוי שופטים, חוק היועמ"שים בהקפאה עמוקה. למה יצאנו לכל ההרפתקאה הזו?", תקף.

לדברי הבכיר: "אפילו את חוק הגיוס לא קיבלנו, כמגזר רק הפסדנו מכל הרפורמה הזו".

בנוסף, בכיר בקואליציה הביע אכזבה מהריאיון שהעניק ראש הממשלה בנימין נתניהו ל"וול סטריט ג'ורלנל", שבו אמר כי חקיקת הרפורמה המשפטית תימשך ללא פסקת ההתגברות.

לדברי הבכיר, "הריאיון הוא אכזבה גדולה מאוד, התקפלות. אחרי שבעה חודשים נשארנו עם עילת סבירות מקוצצת. זה הפוך ממה שהובטח לבוחר".

נתניהו התייחס הלילה (חמישי) לקידום הרפורמה המשפטית והצהיר כי הוא לא מתכוון לקדם את פסקת ההתגברות שתאפשר לכנסת את לעקוף את החלטת בית המשפט העליון - "זרקתי את זה".

על הוועדה לבחירת שופטים אמר כי הדרך הנוכחית בה נבחרים השופטים לא תמשיך, אך הבהיר כי הממשלה לא תיישם גם את הדרך המקורית שהוצעה במסגרת הרפורמה המשפטית.