תומר מוסקוביץ
תומר מוסקוביץצילום: שלומי אמסלם

מנכ"ל רשות האוכלוסין וההגירה לשעבר תומר מוסוקוביץ' מזהיר בסרטון שמפרסם ארגון חותם מפני מגמות אותן זיהה במהלך תפקידו אשר לדבריו פוגעות ברוב בשימור הרוב היהודי במדינת ישראל.

מוסוקוביץ' מסביר כי בשל פריחתה הכלכלית של מדינת ישראל מנסים אנשים רבים להגר אליה: "ברוך השם זכינו ומדינת ישראל היא מדינה עשירה ומוצלחת, גאווה לכולנו. אבל ההצלחה הזאת שבחסדי השם זכינו לה, היא טומנת בחובה גם איום של לחצי הגירה חזקים מאוד, בלתי פוסקים על מדינת ישראל".

"מדינת ישראל חווה בעשרות השנים האחרונות מכל מיני כיוונים ומכל מיני עילות רצון מאוד מאוד חזק של אנשים שאינם יהודים, שאינם אפילו זכאים לפי חוק השבות, להיכנס אלינו, לחיות פה וליהנות מהטוב שהקדוש ברוך הוא השפיע עלינו",אומר מוסוקוביץ'.

מוסקוביץ' קורא בסרטון לפעול לתיקון המצב הקיים כיום ע"י תיקוני חקיקה והגברת המודעות הציבורית לנושא: "אנחנו צריכים להיות מודעים לעניין הזה שהרוב היהודי שהוא דבר יסודי מאוד בעצם היותנו מדינה יהודית, הרוב הזה הולך ונשחק. הוא הולך ויורד כבר ממש במספרים משמעותיים בין אם זה מסתננים ומבקשי מקלט, או עובדים זרים לא חוקיים, הרחבה יתרה של חוק השבות ועוד".

"אם מדינת ישראל חפצת חיים ובוודאי אם היא חפצה להישאר עוד דורות רבים כמדינה עם רוב יהודי מוצק, היא חייבת להיות מודעת לאתגרים שעומדים בפניה, ולפעול בשום שכל כדי להיאבק בהם גם באמצעים חקיקתיים, גם באמצעים מנהליים, ובעיקר במודעות ציבורית רחבה מאוד", דברי מוסקוביץ'.

עמיטל בראלי, מנכ"ל חותם: "חוק השבות כיום משמש הפוך לחלוטין למטרה שלמה הוא נחקק, הוא הפך מהגורם המשמר את הרוב היהודי במדינת ישראל, לגורם שפוגע ברוב היהודי. ברמה הדמוגרפית, הרוב היהודי במדינה איבד 10% בעשרות שנים האחרונות כך שכיום הוא עומד רק על 74%. בשנות ה - 50 הוא עמד על 89%. מדיניות ההגירה אותה הוביל ליברמן הייתה לחלק דרכונים ישראליים למהגרים. ליברמן צחק כל הדרך אל הקלפי. השימור של הרוב היהודי הוא גם בסיס לשימור הזהות היהודית, לכן צריך לטפל בהקדם בחוק השבות, כפי שמופיע בהסכמים הקואליציוניים", דברי בראלי.