לב ההר מוקירים את המורים
לב ההר מוקירים את המוריםצילום: יח"צ

חברת לב ההר, שבונה בתים בשומרון ובבנימין - מבקשת לתת כבוד למורים ולצוותי ההוראה ביישובים. לב ההר היא יותר מחברת נדלן, בחברה משקיעים בהכרות עם הקהילה והתושבים ביישובים השונים ומבקשים להתאים את הדגמים למשפחות.

יונתן ביתן, מנכ"ל החברה, מספר שחינוך הוא אחד הסמלים הבולטים ביישובים בהם בונה החברה. "אנחנו מכירים את היישובים ואת הדברים שעומדים במרכז חייהם של המשפחות שמתוגררות בהם. בכל יישוב יש הרבה מוסדות חינוך ואנשים שחינוך הוא חלק בלתי נפרד מחייהם".

הוא מוסיף שהם מבינים שרבים מהלקוחות שלהם יעסקו בחינוך והוראה, "זאת הסיבה ששילבנו בבתים שלנו חללים נוחים לעבודה ואפילו משרדים של ממש שיאפשרו עבודה מהבית בנוחות מקסימלית", אומר ביטן.

רוצים לבנות את בית החלומות שלכם? לחצו כאן

בחברה שמו לב לתופעה המוכרת - בעוד שבועיים שלושה, כשהחופש הגדול יהיה כבר עובדה מוגמרת, הקימה המאוחרת תהפוך לשגרה וייגמרו כל האטקרציות והאנרגיות של ההתחלה.

הורים רבים יעמדו משתאים מול ילדים בכל הגילאים ויתהו לעצמם איך המורים מתמודדים עם שלושים מהם בכיתה אחת שנה שלמה. שלושה או ארבעה ילדים בבית אחד מייצרים כל כך הרבה לכלוך, רעש ובלאגן, דורשים אוכל ותשומת לב, רבים ומשלימים, מצחיקים ומציקים, עושים להוריהם נחת אבל גם שערות לבנות, ועוד ועוד.

בראשון לספטמבר המחשבה הזאת אולי עוד תהדהד להם בתודעה, אבל אחרי החגים הורים רבים כבר ישכחו כמה הם מעריכים את המורים של הילדים, וכל זה יהיה הרהור חולף ותו לא.

אם גם אתם כאלה, אתם לא לבד - סקרים שונים מראים כי 86% מהמורים שחשים הערכה מהורי התלמידים שלהם – הם מורים שמלמדים מעל 20 שנה. היוקרה של מקצוע ההוראה ירדה באופן דרמטי בשנים האחרונות, בעבר, מורים נתפסו ערכיים, משכילים ואנשים משכמם ומעלה, והיו זוכים למעמד של כבוד והערכה גם בבית הספר וגם בקהילה.

חברת לב ההר, שבונה בתים מעוצבים ומביאה משפחות חדשות לבנימין ולשומרון – מבינה שהכל מתחיל בקהילה. בחברה עובדים בשיתוף פעולה עם היישובים השונים בכדי להביא משפחות שיתאימו לאופיו המיוחד של כל יישוב. הם מספרים שמי שמכיר מקרוב את הקהילות החמות והמכילות ביישובים לא יכול שלא לקחת חלק בהעצמה של גורמי מפתח משמעותיים בהן. באלון מורה ובאיתמר יצאה החברה בפרוייקט הערכה למורים ולצוותי ההוראה, מתוך רצון לייקר את מעמדם ולהגביר את המודעות לעבודה הקשה שהם עושים במשך שנה שלמה.

אמנם המקצוע שלהם נחשב נוח מבחינת שעות וימי העבודה, אבל לא כולם זוכרים לקחת בחשבון את כל השעות הנוספות – הכנת שיעורים, בדיקת מבחנים, אסיפות הורים, טלפונים, ישיבות, דאגה לתלמידים ולתלמידות ועוד – נראה שגם אחרי שינויים ורפורמות במערכות החינוך, זו עדיין עבודה שהולכת איתם הביתה.

בחברה דואגים שגם היוקרה וההערכה תלך עם המורים הביתה, לפחות לתקופה, הם תלו שלטים גדולים בכניסה לכל היישוב, שלטים שמזכירים לתלמידים בהווה, בעבר ובעתיד, להורים וגם למורים עצמם – כולם מעריכים את העבודה שלכם כאן, תודה.

רוצים לבנות את בית החלומות שלכם? לחצו כאן

לצפיה בעמוד האינסטגרם של לב ההר יזמות לחצו כאן

לצפיה בעמוד האינסטגרם של יונתן ביתן מנכ"ל לב ההר יזמות לחצו כאן

פייסבוק גוגל