זעקת האב השכולערוץ 7

הרצל חג'ג', אביה של סגן שיר חג'ג' הי"ד שנרצחה בפיגוע בטיילת ארמון הנציב בירושלים בשנת 2017 תוקף את חברי הקואליציה ברקע הכוונה למנות את אחמד טיבי לסגן יושב ראש הכנסת.

"ההחלטה של הקואליציה למנות את אחמד טיבי לסגן יושב ראש הכנסת היא פשוט החלטה בזויה מבחינתנו המשפחות השכולות שילדנו נרצחו", אמר הרצל לערוץ 7.

הוא תקף: "רק אתמול הוא תמך במחבלים בג'נין שמנסים להרוג את החיילים שלנו ואתם בלי טיפת כבוד לחללים שלנו רוצים למנות אותו. הוא מבזה כל חבר כנסת שעולה על הדוכן".

לסיום הבהיר: "לא ממנים אותו גם לא במשחקים של דילים פוליטיים, אל תעבדו עלינו, נמאס מהמשחקים שלכם. לא משתפים פעולה עם תומכי טרור".

לערוץ 7 נודע כי בליכוד רוצים למנות את טיבי לסגן יו"ר הכנסת בטענה כי יש להם קשרי עבודה טובים איתו יחסית שבעזרתם הושגו השיגים משמעותיים. אלא שבמפלגת עוצמה יהודית מתנגדים באופן נחרץ למינוי.

לטענת גורמים במפלגה "ח"כ טיבי שיקר ורימה במספר הזדמנויות". הם מציינים כי הסיבה העיקרית היא ש"טיבי תומך במחבלים באופן כללי ובמחבלי ג'נין בימים האחרונים".

בעוצמה יהודית מצהירים שלא יתמכו במינוי ובימים הקרובים יקבלו החלטה אם ימנעו או יתנגדו למהלך. במפלגה ציינו כי "גם בליכוד יש שח"כים שמתנגדים למינוי ואומרים שיצביעו נגד מינויו של טיבי לסגן יו"ר הכנסת".