טייזר על מפגין
טייזר על מפגיןצילום: קובי דהן

אזרחים שנתקעו בפקק בצומת שילת בעקבות החסימות של מתנגדי הרפורמה המשפטית, החליטו בתגובה לחסום את הכביש הנגדי.

בתיעוד מהזירה נראה שוטר ממהר לעבר מפגין ומאיים עליו עם טייזר עד שפינה את הכביש זאת בזמן שמפגיני שמאל משבשים את התנועה ברחבי הארץ.

בעקבות התיעוד, השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר שוחח עם מפקד מחוז מרכז ניצב אבי ביטון וביקש להבין מדוע קיימת אפלייה באכיפה בין מפגיני ימין ומפגיני שמאל וביקש לדעת מדוע שוטר שלף אקדח טייזר אל מול מפגין ימין בודד, בעוד דבר כזה לא קרה מול אלפי מפגיני שמאל מהבוקר. מפקד המחוז הודיע לשר כי בעקבות פנייתו, הוא ינחה על טיפול משמעתי לשוטר.

טייזר על חרדיקובי דהן

במהלך הפרות הסדר נעצרו 42 חשודים: 16 חשודים נעצרו בהפרות סדר המתקיימות במחוז ת"א, 15 חשודים נעצרו במהלך הפרות סדר המתקיימות במחוז מרכז, 8 חשודים נעצרו בהפרות סדר המתקיימות במחוז ירושלים, 3 חשודים נעצרו בהפרות סדר המקיימות במחוז חוף.

בנוסף, מפגין הצית אבוקה מתחת לניידת משטרה בצומת קפלן ונעצר בחשד להפרת הסדר.

פרשים בקפלןכוח קפלן

מפגינים חסמו את כביש 1 ממחלף חמד לכיוון ירושלים, תוך שהודלקו אבוקות ורימוני עשן ונחסמה דרכו של רכב חירום. כוחות משטרה החלו בפעולות להסטת התנועה והדיפתם של המפגינים במטרה לפתוח את הכביש תוך שימוש באמצעים.

במד"א עדכנו הבוקר כי בעקבות אירועי השיבוש בכבישים, נרשמה האטה בתנועת האמבולנסים.

בארגון אמר כי כוחות מד"א תוגברו באמבולנסים, ניידות טיפול נמרץ ובאופנועי ורכבי חרום של מד"א, ולמרות זאת נרשמים עיכובים.

בארגון ההצלה קראו למוחים לאפשר תנועה חופשית לאמבולנסים שנוסעים בנסיעת חרום.

מאיר מרציאנו, כתב הבריאות של חדשות 13, דיווח כי ניידת טיפול נמרץ של מד"א הוזעקה למודיעין, לטיפול חירום באדם עם קוצר נשימה ולקח להם כחצי שעה להגיע אליו, בנסיעה שאמורה לקחת עשר דקות.

הלל ביטון רוזן דיווח על אירוע חמור נוסף בו נייידת טיפול נמרץ התעכבה להגיע למקרה בו אוטובוס פגע בילד בקריית ספר, בעקבות חסימות הצירים.

איש התקשורת אבי רבינא כתב בחשבון הטוויטר שלו: "אחותי. אוטיזם 100%. נכות 100%. בדרך מהמוסד בבית שמש למקום הלימודים במודיעין עילית. נמצאת בפקק שלא נגמר ב-443. צורחת, משתוללת ברכב, הסבלנות שלה נגמרה. שאיש מכם לא יתנסה בסבל של אנשים עם נפש כלואה ומשפחתם הקרובה. המשפחה סובלת, הנוסעים, הנהג. העיקר שהאנרכיסטים חוגגים".