משפחת קאפח
משפחת קאפחצילום: אליהו ינאי

תמר קאפח, אשתו של פצוע פיגוע הירי בצומת תקוע, אלראי קפאח, שיחזרה הבוקר (שני) מבית החולים בשיחה עם גלי צה"ל את הרגעים הקשים שחוותה.

"הוא הקפיץ את הבנות לקייטנה כשהפיגוע אירע, הבנות נחשפו למראות מאוד קשים. הן ראו את אבא שלהן נורה מול העיניים שלהן ומדמם. אלרואי שמר עליהן ומיד הבין את האירוע ותפעל אותו. זה מחזה קשה מאוד", סיפרה האם כשהיא מתייחסת גם לפציעת בנותיה, רחל ואביגיל, בנות 12 ו-9, באורח קל.

לדבריה, "הילדות בסדר, הן השתחררו הביתה אבל מבחינה פיזית ונפשית אנחנו עוד מעכלים את האירוע הזה".

"כרגע אלראי בחדר התאוששות, הוא סובל מפגיעות בבטן וכאוב מאוד. היו לו הרבה נסים. אלראי הוא תותח. אדם חזק פנימית וחזק חיצונית ואני בטוחה שהוא יצא מזה לגמרי. אני מקווה שנצליח להשתקם ולחזור לשגרה כמה שיותר מהר", הוסיפה.

הוריה של תמר, דב ורחל, נרצחו בפיגוע ירי בציר כיסופים לפני 18 שנים. "זו פעם שנייה שהטרור פוגש אותנו", שיתפה. "כשהייתי בת 17 ראיתי את ההורים שלי נפגעים בפיגוע. זה לא פשוט להתמודד עם זה, הכל חזר אליי".

אמש סיפר אביו של הפצוע, הרב מיכאל קאפח, כי אמנם בנו ספג פגיעה קשה אך השיפור המתמשך והמהיר במצבו הוא נס של ממשל. "המצב הולך ומשתפר. היה כדור שממש נגע בכבד וברוך השם היה שם נס גדול. הכיוון הוא של התייצבות והתאוששות".

לדבריו, "הוא לקח את שתי הבנות שלו לקייטנה בתקוע וכשהוא עצר בצומת ורצה לפנות שמאלה - עבר רכב וירה בו. אני הייתי באמצע פגישה להכנת שנה הבאה בבית הספר. אני גר במירון והייתי באולפנה שבה אני מלמד ובמהלך הפגישה זה נודע לי".

"קשה לשמוע בשורה כזו, היינו בחוסר ודאות בכל הדרך ממירון עד לכאן שנראתה כמו נצח כי לא ידענו מה יאמרו לנו. כשהגענו נרגענו, ראינו את הנכדות והן יצאו מהעניין - ברוך ה' נס גדול", הוסיף.

הוא ציין כי "הוריה של הכלה שלנו, אשתו של אלראי, נרצחו בפיגוע ירי בציר כיסופים לפני 18 שנים. הסיפור הזה מזכיר דברים לא נעימים. ברוך השם שזה נגמר ככה".