לקראת כנס 'פניהם איש אל אחיו' של קרן קהילות התארחו באולפן ערוץ 7 יצחק אשחר ודוד אולשבנג.

בשיחה עם הדר מילר הם מספרים על הפעילות של הגרעינים התורניים, מה הביא אותם לקחת חלק ועל אירועי 'שומר חומות', שמאז לשיטתם הדברים נראים אחרת.

דוד אולשבנג פתח ואמר: "הגענו לרמלה מהשומרון כדי לממש את כל הערכים שספגנו שם. הגענו לעיר חמה, מסורתית ואוהבת, שמלאה באנשים טובים ורק מחפשים שיהיה מי שירים את דגל ישראל למעלה. הגרעין ברמלה חוגג 20 שנה, והמשפחות הראשונות שהגיעו מצאו יותר שלטים של 'למכירה' מאלו שנשארים, ברוך ה' שינינו את המשוואה".

בהמשך תיאר אולשבנג את אירועי 'שומר חומות' ברמלה: "לצערי בשומר חומות כל מיני גורמים בחרו להשתיק את מה שאירע ברמלה. היו פרעות נוראיות וצריך לדבר על זה, אבל אנחנו לא נמצאים שם. אנחנו בקשר עם נבחרי ציבור כדי שדברים כאלה לא יקרו בעתיד".

"מי שמגיע לרמלה, נדבק באהבה ובקסם של המקום ומצטרף למקהלה ולחגיגה של העיר. אנו חווים אהבה מאוד גדולה של התושבים שרק מבקשים מאיתנו תביאו עוד ועוד אנשים תרימו את דגל ישראל למעלה למעלה".

יצחק אשחר התייחס למוטיבציה האישית שלו לגרעינים התורניים: "יהיה קשה להבין מה פתאום אדם בגילי מעתיק את מקום המגורים, זה לא מקובל. אבל אם הולכים אחורה, בכל שנות חיי שאלתי את עצמי כל פעם מה אני צריך לעשות. אחד הדברים הראשונים הוא הקמת הגרעין התורני לפני 44 שנה בשלומי, אליו צירפנו את הרב שמואל אליהו ושם חיינו עשר שנים".

"נושא הפריפריה החברתית מאוד מדבר אלינו, וכאשר יצאתי לפנסיה שאלתי את עצמי מה עכשיו, ואני למעשה יוזם עכשיו את השירות הלאומי לגיל השלישי, כאשר הנקודה הראשונה היא עכו".