מיכל וולדיגר
מיכל וולדיגרצילום: ערוץ 7

סגנית שר האוצר מיכל וולדיגר שלחה מכתב ליושב ראש ההסתדרות הרפואית פרופ' ציון חגי הקורא לו לבטל את השביתה המתוכננת למחר כדי שלא להחריף את הפגיעה בחיי אדם.

במכתבה מתייחסת וולדיגר האמונה על תחום הבריאות, לעירוב הפוליטיקה בתוך עולם הרפואה: "במעשיכם אתם שותפים להסתה והפחדת הציבור ולהכנסת שיקולים פוליטיים הזרים לכל רציונל רפואי. עצם הדיון על השבתה מעורר פלצות, בוודאי כאשר איומי השביתה יוצאים מן הכוח אל הפועל".

"השביתה תזיק, בראש ובראשונה, למטופלים ולבני משפחותיהם, תגרום לאיבוד האמון בכם הרופאים, וחלילה תפגע בחיי אדם עקב היעדר טיפול נגיש וזמין", הבהירה.

לטענתה, "התנהלות זו פוגעת גם בחלק גדול של הרופאים החברים בהר"י, רופאים שהפסיקו להרגיש שייכים. אתם, במו ידיכם, ניתקתם אותם מכם ובכך הפסקתם להיות גוף המייצג את הרופאים כולם. אינכם מייצגים את הרופאים התומכים ברפורמה ואף את אלה שאינם תומכים אך מסתייגים מכל התערבות פוליטית, ובוודאי בהשבתה בשל מאבק פוליטי".

לסיום הודיעה וולדיגר ליו"ר ההסתדרות הרפואית כי ההשבתה תגרור תגובה מצידה: "הר"י חוטאת לתפקידה, מועלת באמון שניתן לה, ולאור מימוש איומי השביתה, לא אוכל להמשיך את שיתוף פעולה זה. לא אוכל להסכים להתנהלות מבישה וחסרת אחריות, המערערת את יסודות הטיפול, ועוברת על כללי המוסר האנושי הבסיסיים ביותר. היה והשביתה אכן תצא לפועל, הר"י תודר לצמיתות ולאלתר משולחני. צר לי, אך נכשלתם במשימתכם להגן על בריאות הציבור".