אלפי בני אדם, תומכי ומתנגדי הרפורמה במערכת המשפט הגיעו הבוקר (ראשון) לרחבת הכותל ל"תפילה למען שלימות העם".

בין המשתתפים, הרב יעקב מדן ראש ישיבת ההסדר הר עציון, הרב ראם הכהן, הרבנית שרה עברון, הרבנית אושרה קורן חנוך דאום, חבר הכנסת מתן כהנא, מובילת מתנגדי הרפורמה שקמה ברסלר, יו"ר המחנה הממלכתי בני גנץ, יעל שבח ואחרים.

המשתתפים החלו לצעוד לאחר התפילה אל משכן הכנסת ברחוב קפלן שנחסם לתנועה על ידי המשטרה.

גנץ התקבל גם בקריאות מחאה של פעיל אחים לנשק שקרא לעברו: "אל תהיו פחדנים. שכבו כמונו על הגדר". מנגד, תומך הרפורמה המשפטית קרא לגנץ: "אם תתחילו בהפיכה הצבאית שלכם - אנשים יסתובבו עם נשק ברחובות".

במליאת הכנסת יתחיל היום ב-10:00 הדיון על ביטול עילת הסבירות - עד להצבעה הסופית בקריאה שנייה ושלישית, שלפי ההערכות צפויה להתקיים מחר בערב.

בהמשך הערב צפויה מחאה גדולה של תומכי הרפורמה בצומת קפלן בתל אביב. מנגד, בירושלים צפויה מחאה של מתנגדי הרפורמה.

ברל'ה קרומבי, ממובילי המחאת הימין התומכת בקידום הרפורמה המשפטית, מסביר לערוץ 7 על החשיבות שבהגעה להפגנת הימין: "אנחנו לא מפגינים בגלל שהשמאל מפגין או שורף את המדינה, או כמענה לשמאל. אנחנו רוצים לייצר תמיכה בממשלה, בערב שבו בפעם הראשונה יש חקיקה לתיקון מערכת המשפט אחרי 30 שנה, מאז שאהרון ברק ביצע את המהפכה החוקתית, שהוא קרא לה כך בעצמו".

הוא מוסיף כי "בפעם הקודמת הימין ישב בבית. הממשלה עמדה בפני שוקת שבורה. לכל מי שקיטר ותהה למה עצרו את החקיקה, יש הזדמנות להגיע לעצרת ולהגיד לנבחרי הציבור שאנחנו רוצים את הרפורמה. צמצום עילת הסבירות זה משהו שגם יאיר לפיד נאם עליו והסביר לכולנו מדוע צריך לבטל את עילת סבירות".