בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ'צילום: Yonatan Sindel/Flash90

ארגון 'בצלמו' דורש ממפקד גלי צה"ל דני זקן להשעות את המגיש סמי פרץ לאחר שקרא לעבר השר בצלאל סמוטריץ' "בושה" במשכן הכנסת.

האירוע התרחש כאשר פרץ הגיע לכנסת במטרה לסקר את ההצבעה על אישור החוק לצמצום עילת הסבירות עבור גל"צ ולאחר סיום ההצבעה, הוא נתקל בסמוטריץ׳ וצעק לעברו "בושה".

בעקבות כך, מנכ"ל 'בצלמו', שי גליק פנה במכתב למפקד גלי צה"ל בבקשה להשעות את הכתב.

במכתב הודגש: "לא ייתכן שכתב בגלי צה"ל ישתמש בכובעו ככתב לפגוע בשרים במשכן הכנסת ולחרוג מסמכותו. פרץ הגיע למקום ככתב בגלי צה"ל ולא ככתב באתר 'דה מרקר'. אני קורא לכם להשעותו באופן מידי עד להתנצלות ברורה ופומבית".

מנכ"ל בצלמו מסר: "אין כל ספק שאף כתב ימני בגלי צה"ל לא היה מעז לצעוק לעבר אף ח"כ ערבי קיצוני כולל איימן עודה או אחמד טיבי, אבל לעומת זאת לכתבים מהשמאל מותר הכל. אסור שתהיה איפה ואיפה, אנחנו דורשים ממפקד גלי צה"ל להשעות באופן מידי את הכתב הצועק".

פרץ סיפר על התקרית בחשבון הטוויטר שלו: "עליתי לכנסת להגיש תוכנית בגל"צ. כשסמוטריץ׳ יצא לעיתונאים לחגוג את העברת החוק לא יכולתי לשאת את זה. קראתי לו לעברו 'בושה' בשם האנשים שנמצאים כאן בחום הלוהט. סילקו אותי מהכנסת בגלל זה".

מגלי צה"ל נמסר לאחר המקרה: "גלי צה"ל מקפידה לכבד את כללי ההתנהגות המקובלים במשכן הכנסת ועל התנהלות עיתונאית ראויה ומכבדת, לראיה יום שידורים שלם המתנהל ללא רבב מהמקום. מ"מ מפקד גלי צה"ל שוחח עם המגיש לאחר המקרה והובהר כי אין מקום להתנהגות שכזו".