מיזם ייחודי
מיזם ייחודיצילום: ללא קרדיט

מיזם ייחודי ופורץ דרך בתחום העסקת גברים חרדים בתעשייה הביטחונית רואה אור בימים אלה.

המיזם מציע לחרדים חבילה אטרקטיבית הכוללת מימון הכשרה מקצועית בתחום העיבוד שבבי, בסיומה מובטח להם מקום עבודה בחברת רפאל - מהתעשיות הביטחוניות המובילות בארץ.

ההכשרה תמשך כארבעה חודשים במכללה הטכנולוגית נוף הגליל, במימון עמותת "צורים" שיעניקו למועמדים גם מלגת קיום שתאפשר להם מקור הכנסה במהלך לימודיהם.

את התכנית יזמה חברת רפאל שמקדמת את הגיוון התעסוקתי בקרב עובדיה.

ד"ר שי רחימי, סמנכ"ל בכיר וראש חטיבת מנור וטכנולוגיות ברפאל ותושב נוף הגליל מספר: "חברת רפאל היא המעסיק הגדול ביותר בצפון הארץ והיא מקיימת שלל פרויקטים חברתיים לחיבור וחיזוק הקהילה לפעילותה. מיזם שילוב החרדים בתעסוקה, תוך הכשרתם המקצועית ומתן מענה לצרכיהם המיוחדים, הוא לתפיסתנו אינטרס חברתי, לאומי וכלכלי מהמדרגה הראשונה", הסביר ד"ר רחימי וציין כי רפאל הרימה את הכפפה יחד עם העירייה והעומד בראשה, רונן פלוט, מתוך ראייה משותפת בחשיבות שילובם של הגברים החרדים בתעסוקה איכותית"

"לאור הניסיון המצוין של רפאל בהעסקת עובדים המשתייכים למגזר החרדי אנו משוכנעים שמדובר בפתרון מעולה לשני הצדדים".

12 אברכים תושבי השכונה החרדית הר יונה ג', כולם נשואים ובעלי משפחות, נענו למיזם במסגרתו ילמדו קורס תכנת CNC במכללה הטכנולוגית נוף הגליל, תכני הקורס גובשו במשותף בין המכללה לבין רפאל תוך מיקוד מקצועי של רפאל בתכנים שיתאימו לצרכי העבודה בפועל.

מנכ"לית המכללה, מירב ששון – אמויאל סיפרה כי לצורך קליטתם של האברכים ביצעה המכללה התאמות והכשירה מתחם עם כניסה נפרדת.

"אנחנו שמחים ומתרגשים לקלוט את הסטודנטים החרדים, מדובר בפרויקט ניסיוני והצלחתו תתרום רבות לשילוב של החרדים בתעסוקה ובחברה הישראלית", אמרה.

חבלי הלידה של הפרויקט נמשכו למעלה מחצי שנה במהלכה עמותת "מלאכתם" איתרה את האברכים ושיתפה את ראשי הקהילה והרבנים בשכונת הר יונה ג'.

בשלב הבא פנו אנשי רפאל למנהל קהילת בעלז בשכונה, אליעזר בעק שסייע בשכנוע החרדים לאחר התייעצות עם רבנים.

"מדובר ביוזמה חיובית של חברה רצינית כמו רפאל יחד עם העירייה והעומד בראשה רונן פלוט שפועלים רבות לשילובם של החרדים בתעסוקה ובחברה, תוך מענה מלא לצרכים, לפני שנתנו אור ירוק לפרויקט, ביקרנו ברפאל ווידאנו שהחרדים יקבלו את כל התנאים הנדרשים לקיום אורח חיים חרדי במהלך העבודה", אמר.

אנשי רפאל התייעצו עם רבנים ונקבע כי העובדים החרדיים יעבדו במתחם סגור שהוקצה עבורם, עם מטבחון כשר למהדרין.

ראש העיר נוף הגליל רונן פלוט הגיב ואמר כי "חברת רפאל שפיתחה את "כיפת הברזל" נגד הטילים מפתחת כעת "כיפת ברזל" חברתית נגד הקיטוב והפילוג בחברה הישראלית שמהווה איום לא פחות מטילים. אין לי ספק כי המיזם הוא ווין ווין וכולם רק מרוויחים ממנו החרדים, רפאל, נוף הגליל ומדינת ישראל".