מאמנים מאמנות ושדכניות לרוב לקחו חלק בכנס 'עת לאהוב' השלישי. צוות ערוץ 7 הסתובב בין הרווקים והרווקות ופגש גם מאמן ושדכנית המספרים על העבודה המיוחדת בעידן הנוכחי ועל חשיבותו של מיזם 252.

מרים נביאה פריז'ה, שדכנית, מספרת על הכמיהה של רבים מבאי הכנס למצוא את הזיווג שלהם ועל הרבים שפונים אליה גם בכנס עצמו מתוך היכרותם אותה כשדכנית שרשמה הצלחות רבות ומבקשים עזרה שהיא מאוד מקווה שתצליח להעניק לכל אחד ואחת מהם.

שלומי פולמן, מאמן ושותף לפעילות בפרויקט 252 מספר על מפגשי האימון שהתקיימו במקביל להרצאות לסדנאות ולפעילות שגדשה את הכנס. תוך כדי האירועים הגדולים התיישבו רווקים ורווקות מול מאמן או מאמנת, הציבו שאלה ממוקדת שתוכל לסייע להם, כזו שניתן למצוא לה מענה בתוך זמן קצר ואולי המענה הזה הוא שיהווה העוגן לקראת ההמשך.

"אני קודם כל מקשיבה. יש כאן רווקים שאולי הרבה זמן לא הקשיבו להם וזה הזמן שלהם לפרוק ולשתף. אם יש לי רעיונות מהירים אני מנסה לעזור מהר, ואם לא, אני רושמת במחברת שלי את השמות כדי לעבור עליהם בבית ולנסות לעזור ולהוציא כמה שיותר חתונות", מספרת נביאה.

שלומי מוסיף ומעיר כי לעיתים דברים קטנים שיוזזו על ידי אנשי מקצוע שיעשו זאת באופן חד ומדויק, יוכלו לעשות פלאים אצל הזקוקים לכך. מעבר לכך הוא שואל את הפונים במה ניתן לסייע לבעשר דקות, אך יש בהחלט מקרים שנכון להעמיק בהם יותר והפונים מקבלים מספר טלפון לשיחה בהמשך. "מדהים לראות אנשים טעונים שמגיעים ופתאום אמירה אחת נותנת להם את התחושה שמקשיבים להם ונותנים להם קריאת כיוון והעיניים נפתחות. הם שואלים את עצמם איך לא חשבו על זה לבד".

על עבודת השדכנות מספרת נביאה ומציינת כי רבים אחרי חתונתם שלהם מנסים לשדך פעם או פעמיים וכשהדברים לא מסתייעים הם נואשים ומפסיקים. בתקופה זו שבה רבים מנסים ורוצים להסתדר לבד עבודת השדכנות היא קשה מאוד וכמעט חסרת תגמול, היא אומרת וקוראת לכל אחד לפקוח עיניים ולחפש שוב ושוב בלי לומר נואש לשדך.

שלומי משבח בדבריו את מיזם 252 שלדבריו פתח סכר שאחריו הצטרפו עוד ועוד ארגונים ששמו לנגד עיניהם את היד של חיזוק ההיכרויות והשידוכים בין רווקים ורווקות בדרכים שונות. "המיוחד ב-252, מעבר להיכרויות, הוא שהם נותנים את הגב של האימון והתודעה לזוגיות". להערכתו בכל שנה המיזם וסביבותיו ילכו ויתגברו, בעיקר לנוכח השינוי התפיסתי בו כבר אין את הבושה שבעצם בקשת העזרה.