רחלי הומינר ואורית איזק
רחלי הומינר ואורית איזקצילום: העיתון בשבע

לקראת ט"ו באב המכונה גם 'חג האהבה', אורית איזק מארחת את רחלי הומינר בתוכנית מיוחדת למחפשי זוגיות.

"אני בעד חדש ימינו כקדם ולחזור למקורות בעניין הזה, ומהות החג הזה - חג של חיפוש זוגיות, וצריך לשים בקדמת הבמה את הפנויים והפנויות היקרים שלנו, על כל הסטטוסים שלהם, אבל שזה יהיה חג, שזה לא יהיה בעצב אלא חיפוש בשמחה ובאופטימיות".

"בגדול כל אחד יכול להיות שדכן, אבל זה צריך לבוא עם רצון אמיתי מהלב. אנחנו מתעסקים פה עם אנשים, נכנסים למקומות הכי רגישים, הכי אישיים, הכי חשופים והכי פגיעים, בעיקר ברווקות מאוחרת או פרק ב'. צריך בזה הרבה הרבה רגישות. השדכנות זה צינור חלול להעביר שפע מלמעלה למטה, מהקב"ה לבני האדם. צריך להוריד גאווה וכבוד, להוריד שיקולים אישיים. אני זה לא הנושא בכלל".

"נהוג לומר שגבר מחפש אישה יפה. אבל יותר מזה גבר מחפש אישה שמחה שיש לה אנרגיות חיים, שיש בה שמחה פנימית אמיתית שפורצת החוצה. זו יכולה להיות אישה יפהפייה אבל כבויה - והוא לא ירצה אותה. וזו יכולה להיות אישה פחות מרשימה - אבל יש בה שמחה גדולה וזה מה שימשוך אותו בסופו של דבר. תשמרו על הבריאות הנפשית שלכן! גבר הוא לא אקמול והוא לא משכך כאבים, וחברה היא לא מרפא פצעים. כל אחד צריך את פצעי ילדותו ואת זיכרונות העבר שלו לפתור עם עצמו ולהתקדם בשמחה."

רחלי מסיימת בפנייה לרווקים / ות: "בשבילך! לפני הכל. הזוגיות צריכה להיות דבר ראשון פנימית של בן אדם עם עצמו. תשקיעי בלהתחבר לעצמך, בלאהוב את עצמך, תפנקי את עצמך, תפרגני לעצמך, כמה שפחות לרחם , תהיי כמה שיותר בשמחה, וזה מה שיכול לגרום לך גם לשמחה פנימית ואמיתית. לחפש אהבה - בן אדם צריך לאהוב את עצמו באמת, ומתוך כך יהיה יותר שלם ובנוי. לא לאבד תקווה. בעז"ה בטו' באב בשנה הבאה כבר לא תהיו בודדים".

האזינו לנו בספוטיפיי ובגוגל פודקאסט.

האזנה נעימה.