שמעון שבס
שמעון שבסצילום: תומר נויברג/TPS

מנכ"ל משרד ראש הממשלה בתקופת יצחק רבין ז"ל, שמעון שבס, התייחס הבוקר (שלישי) לסערה שעוררה קריאתו של עו"ד ארי שמאי בערוץ 14 לשחרר את יגאל עמיר מהכלא.

"אני בטוח שיום אחד יגיע והוא ישתחרר. כל הזמן מנסים לכוון את זה ליגאל עמיר, צריך לזכור שהיו כאן עשרות אלפים שעודדו את הרצח ושמחו אחרי הרצח. יגאל עמיר היה האקדח שירה, מאחוריו היו אנשים רבים, פוליטיקאים ואנשי דת", טען שבס בראיון ל-103FM.

הוא הודה שלא הופתע מדבריו של שמאי. "אני מכיר אותו ואת הצורה של ההתבטאויות שלו. התפלאתי יותר מהתגובות וממחיאות הכפיים - מחיאות הכפיים באולפן זה היה דבר מזעזע".

שבס הוסיף כי "כשהופכים את זה לאירוע פוליטי זה משנה את הכללים, עברנו 28 שנים מהרצח, וכל השנים האלה התעסקנו בלא מעט התבטאויות. אנחנו במציאות מאוד מסובכת, פוליטית, חברתית. אתה יודע מה זה לראות את האנשים האלה בממשלה? בממשלת ישראל? אני לא יכול לראות את האנשים האלה בכלל, אני מסתכל עליהם אני מכבה את הטלוויזיה, אם היו מעלים את ראשי השב"כ שהיו דאז, ואיזה חקירות התנהלו סביב אותם אנשים. סביב אותו DNA. אנשים ממהרים לשכוח, בתקופה ההיא הרבה מאוד אנשי הלכה קבעו דין רודף והיו פוליטיקאים שעסקו בהסתה".