סיגריה
סיגריהצילום: ISTOCK

לא רק על חפיסות: תקנה חדשה שנכנסה לתוקף ביום שלישי קובעת כי אזהרות על נזקי עישון יופיעו גם על סיגריות בודדות הנמכרות בקנדה.

בכך הפכה קנדה למדינה הראשונה בעולם שתדפיס את האזהרות על נזקי העישון לא רק על חפיסות סיגריות אלא גם על סיגריות בודדות שנמכרות בחנויות.

האזהרות יופיעו באנגלית וצרפתית ויכללו אזהרות מנזקי העישון כמו "סיגריות גורמות לסרטן" או "רעל בכל שאיפה".

אזהרות נוספות שיופיעו על הסיגריות הבודדות יזהירו מנזקים לילדים ופעוטות כתוצאה מעישון פסיבי, פגיעה באיברי הגוף וגרימת מחלות כמו לוקמיה ומחלות אחרות הפוגעות בפוריות.

יצרניות הסיגריות בקנדה חוייבו בחוק החדש להציב את האזהרות על סיגריות בודדות בגודל "קינג סייז" עד חודש יולי 2024, ועל כל הסיגריות הנמכרות בקנדה עד לאפריל 2025. ממשלת קנדה הכריזה על תוכנית לאומית במסגרתה היא מתכוונת לצמצם את השימוש בסיגריות ועישון במדינה עד 5 אחוזים בלבד מהאוכלוסיה עד שנת 2035.

על פי הנתונים 10 אחוזים מתושבי קנדה מגיל 15 ומעלה מעשנים סיגריות באופן קבוע. משרד הבריאות הקנדי גם פרסם נתונים ולפיהם מדי שנה מתים כתוצאה מעישון 48 אלף בני אדם במדינה.

"השימוש בטבק ממשיך להיות אחת מבעיות בריאות הציבור המשמעותיות ביותר בקנדה, והוא הגורם המוביל במדינה למחלות ומוות בטרם עת בקנדה", אמר בעבר השר לשירותים ציבוריים בקנדה, ז'אן-איב דוקלוס.