קרקע להשקעה. אילוסטרציה
קרקע להשקעה. אילוסטרציהצילום: ISTOCK

פרדס חנה כרכור הפכה לפנינת נדל"ן עבור משפחות רבות מכל רחבי הארץ, בזכות חיי הקהילה, הפסטורליה והאווירה הייחודית.

גם המיקום האטרקטיבי - לא גדול מהמרכז - והקרבה לעורקי תנועה מרכזיים ולתחנת רכבת, מאפשר לתושבים להמשיך לעבוד במרכז, או בערים הסמוכות, בלי לוותר על חיי קהילה שקטים ונוף ירוק.

כל אלה, הביאו לעליית מחירים משמעותית גם במחירי הקרקעות, שצפויים להמשיך לעלות בשנים הקרובות, בדגש על קרקעות המוגדרות בתכנית מתאר הארצית (תמ"א 35) בצבע צהוב, כלומר, קרקעות המוגדרות בתמ"א 35 כקרקעות בעלות "מרקם עירוני", שלהן סיכוי גבוה להפשרה.

כעת עומדת בפני המעוניינים אפשרות רכישת קרקעות להשקעה בפרדס חנה-כרכור תמורת 169,000 שקל, בסמוך למתחם ביג ביישוב שכבר אושר לפיתוח.

ההערכה היא כי כאשר יופשרו קרקעות אלה, מחירן יהיה 400 עד 480 אלף שקל. המשמעות: פוטנציאל רווח של פי 3-4 על ההשקעה הראשונית. מועצת פרדס חנה-כרכור עושה מאמצים רבים להפשיר קרקעות כדי לבנות דירות עבור התושבים החדשים שנוהרים בהמוניהם, מה שמגדיל מאוד את הסיכוי להפשרת הקרקע בשנים הקרובות, ולמימוש מהיר של הרווח.

את הקרקעות משווקת חברה יזמית בולטת בתחום הקרקעות הפרטיות, עם ניסיון של 15 שנה בתחום. לאחר שהחברה זיהתה את ההזדמנות במתחם, היא רכשה קרוב ל-300 דונם של קרקע פרטית. הקרקעות הן במסגרת הסכם שיתוף, ויירשמו בטאבו על שם הרוכש. את תהליך ההפשרה עצמו, מלווה ומקדמת פירמת עורכי דין בכירה, בראשותו של עו"ד דורון אריאל.