רם בן ברק
רם בן ברקצילום: Flash90

חבר הכנסת רם בן ברק התייחס בריאיון הבוקר (שני) לרדיו 103FM לתקרית בכפר בורקא ותקף את הקואליציה.

"אם זו הייתה תופעת שולית שהיה צריך לטפל בה ביד חזקה לפני שנה או שנה וחצי, זה נעשה היום לתופעה מאוד רחבה שזוכה לגיבוי מהשר לביטחון הפנים, משר האוצר, חברי כנסת. הם בטוחים שהם בשליחות הממשלה, אותם פורעים. צריך להבין את זה", אמר.

"הם מרגישים שיש להם רוח גבית, והרימו את הראש הרבה יותר גבוה. גם בשריפות בחווארה, זה אותם קיצוניים. יש כאן חבורה קיצונית משיחית שהשתלטה על המדינה, צריך להעיף אותם כמה שיותר מהר. הם עושים לנו נזק לא נורמלי ומנצלים את חולשתו של ראש הממשלה או את רצונו של ראש הממשלה, אני לא יודע אם זה חולשתו, אולי זה מה שהוא רוצה".

בהמשך הוסיף: "יש כאן איזשהו ארגון פשע שסוחט מדינה שלמה באיומים ואת מצפה ממני או ממפלגות באופוזיציה להגיד 'אל תהרוס את המדינה, נעשה כל מה שאתה רוצה'".

בנוגע לדבריו של נתניהו לבלומברג כי יקדם את החוק לשינוי הרכב הוועדה לבחירת שופטים ויעצור, אמר בן ברק: "ככה לא מחוקקים חוקי יסוד. אי אפשר לקחת פיסה אחת ואז להתקדם לכך שתהיה כאן הפיכה משפטית".

"יש כאן ציבור אזרחים גדול שסובל מחוסר של מאות שופטים. אם רוצים לעשות רפורמה בבית המשפט צריך להגדיל את התקנים, כי אחרת הכל נתקע. דברים מתעכבים שנים כי הם לא מגיעים להחלטה - שם צריך להגיע לרפורמה".