בית המשפט המחוזי בירושלים דן היום (שלישי) בערר על הארכת מעצר שני היהודים מהתקרית באזור הכפר בורקא בכניסת השבת.

החשודים הם אלישע ירד, לשעבר הדובר של ח"כ לימור סון הר מלך ויחיאל אינדור, תושב יהודה ושומרון, שמאושפז עם פגיעת ראש בבית החולים שערי צדק לאחר שהותקף בראשו.

הטוען המשטרתי ציין כי יש עוד חשודים שצפויים להיחקר בימים הקרובים. השופטת נזפה בנציג המשטרה על כך שלא הגיש את המסמכים הדרושים, "יש עוד משהו? תגיע כמו שמגיעים לדיון", אמרה השופטת. נציג המשטרה השיב: "תני לי עשר דקות להביא את המסמך". השופטת נזפה, "תבוא מאורגן", ועצרה את הדיון.

השופטת הבהירה למפקד ימ"ר שי כי היא נוטה לשחרר את ירד למעצר בית זאת לאחר שלא קיבלה תשובות מספקות לטענתה לסיבת השארתו במעצר אך ציינה כי "הסיפור של אינדור שונה מבחינת הראיות ואני מאמינה שמעצרו יוארך".

חברת הכנסת לימור סון הר מלך התייצבה בדיון לתמוך בדוברה לשעבר ירד. לתקשורת אמרה: "אין לבחורים האלה שום קשר לרצח. המשטרה הגיעה לכאן לא מוכנה ובלי חומרים - זה לא מסודר".

בתוך כך רועה הצאן היהודי מהתקרית נעצר בחשד לרצח, נחקר בפרשה ושוחרר אתמול. הוא נחקר לאחר שהגיע לתחנת משטרה כדי להגיש תלונה. במסגרת שחרורו, נקבע כי רועה הצאן יורחק מהכפר בורקה למשך 30 יום. למשטרה קיימת מורכבות מסוימת בהשגת תשתית ראייתית מספקת נגד החשודים.

נציין כי גורמי ביטחון ישראלים ביקשו מהפלסטינים לנתח את גופתו של הצעיר שמת בתקרית כדי לברר את סיבת מותו המדוייקת אך הפלסטינים לא נענו.