יחיאל אינדור מגיע לבית המשפטוידאו: חוננו. תמונה: Chaim Goldberg/Flash90

שופט בית המשפט השלום בירושלים עמיר שקד הורה לשחרר את יחיאל אינדור למעצר בית אך נענה לבקשת המשטרה להוציא צו ביצוע על מנת לאפשר לה לערער למחוזי.

דיון בנושא יתקיים בשעה 14:00 אצל השופט אלכסנדר רון. את אינדור ייצגו בדיון עורכי הדין אביחי חג'בי ונתי רום מארגון חוננו.

בדיון שנערך היום אמר נציג המשטרה כי אינדור חשוד בהריגה ולא ברצח. בהמשך, התברר כי הדו"ח הפתולוגי על הפלסטיני שנהרג לא כלל נתיחה.

‏עו"ד חג'בי מארגון 'חוננו' שאל את היחידה החוקרת: "האם ההרוג עלה לרכב הפלסטיני חי או מת?" נציג המשטרה השיב: "אין לי אינדיקציה לגבי זה. רופא לא בדק אותו בשטח".

במהלך הדיון התעקשו עורכי דינו של אינדור כי עברו 12 יום של חקירה בהם הוא שיתף פעולה באופן מלא עם החוקרים, ועם זאת התנהלות המשטרה היא כאילו מדובר ביום הדיונים הראשון.

נציג המשטרה אמר כי בעדות של הפתולוג הפלסטיני הוא ציין שהירי בוצע ממספר מטרים ושלא נמצא קליע שקושר לנשקו האישי של אינדור.

הוא הוסיף כי אין להם תיעוד של האירוע מתחילתו ועד סופו. עוד אמר כי מספר אבנים נלקחו מהזירה על מנת לבצע בדיקת D.N.A ולברר את זהותם של התוקפים.

ח"כ צבי סוכות (הציונות הדתית) התייחס להחלטת המחוזי לשחרר את יחיאל אינדור "בעודו מאושפז בבית החולים אחרי ניתוח ראש במחלקה לטיפול נמרץ. עבר יחיאל מסע הכפשה שקרי ונוראי ברשתות החברתיות ובחלק מכלי התקשורת בידי כאלה שבחרו ללא בדיקה לאמץ את הגירסה של הפורעים.

שמח לשמוע שבתי המשפט השלום והמחוזי היו תמימי דעים בהחלטה לשחרר סוף סוף את יחיאל הביתה. פצוע קשה שטוען להגנה עצמית ועדיין זקוק לטיפול רפואי לא צריך לשבת במעצר".