תיראל כהן ודודו סעדה
תיראל כהן ודודו סעדהצילום: בשבע הסכתים

תיראל כהן יזמית חברתית, מייסדת ועומדת בראש "קדמה - התיישבות צעירים", הקימה עשרה כפרי סטודנטים לאורך גבולות מדינת ישראל החל משתולה בגבול הלבנון, בקעת הירדן, יו"ש ועד הגבול הדרום מערבי בעוטף עזה.

כהן מתארחת אצל דודו סעדה ומשתפת: "החלום הראשוני היה להקים כפר סטודנטים. לצעירים יש היום חוויית בדידות קיומית שהרשתות החברתיות יוצרות, ואנחנו מנסים לשבור את זה ולתת לצעירים קהילה שזה הדבר הראשון שמחפשים בגילאים האלה, אבל גם לתת להם את המלגה ואת המגורים המוזלים. נכנסנו לגור בבית ספר שדה נטוש במעלה אפרים חבורה של 21 חברה, בנים ובנות, דתיים וחילוניים שלומדים באוניברסיטת אריאל. כל סטודנט מחויב ל-300 שעות התנדבות בקהילה בתחומים של חינוך, קהילה ורווחה, והוא מקבל קהילה בית מדרש מגורים מוזלים ומלגה - הנחה בשכר הלימוד".

"הסטודנטים שלנו מורכבים מכל גווני הקשת הפוליטית, החברתית והדתית, וזה מדהים איך שהם מסתדרים מצוין. שמים דגש על המחבר ולא על המפריד. צריך ליצור עשייה משותפת ולא לנסות לחדד את ההבדלים כפי שמדגישים באמצעי התקשורת".

כהן משתפת בחלומות לעתיד: "כרגע אנחנו נמצאים ב - 60 יישובים, החזון שלנו היא ציונות מעשית. להגיע לכל 300 יישובים בעדיפות לאומית - יישובים שנמצאים באיום בטחוני מתמיד. חיזוק חוסן קהילתי - חינוך קהילה רווחה - זה מה שמשפיע ונותן כוח".

האזינו לנו בספוטיפיי ובגוגל פודקאסט.

האזנה נעימה.