דני דנון
דני דנוןצילום: Yonatan Sindel/Flash90

חבר הכנסת דני דנון, יושב ראש הליכוד העולמי, אמר הבוקר (שני) כי המאבק נגד הרפורמה ותופעת הסרבנות פגעו בכשירות צה"ל ובחוסנה של המדינה.

"אני חושב ובצדק הצבא נזהר לצאת בכותרות ולדבר על מספרים ואחוזים - זה נכון ואני מצדיק את הקו הזה של הרמטכ"ל. כמובן שיש פגיעה. אנו בעיצומו של משבר, אי אפשר להעלים עין מכך, ולכן יש פגיעה בכל המערכות. יש כאלה שמנסים להעצים ולהאדיר את זה, ויש כאלה שמנסים לצמצם את זה. לפי דעתי אנחנו צריכים להיערך לעימות הבא - האויבים שלנו בחוץ כן נערכים לעימות הבא", אמר דנון בראיון ל-103FM.

בהמשך התייחס לרפורמה המשפטית וציין: "אני לא מהשותקים, זה לא הטבע שלי, ושהיה לי מה לומר - אמרתי בצורה אמיצה. אחרי שעברנו את עילת הסבירות יש תמימות דעים בליכוד שצריך לנצל את התקופה להסכמות רחבות ולא להמשיך במאבק הזה. אני חושב שראש הממשלה בנושא הזה הוא כן עקבי. הוא אמר מההתחלה מה הוא רוצה לעשות, וזה הסוף. אני חושב שאפשר להגיע להסכמה רחבה סביב הועדה לבחירת השופטים, כי שהיא תיראה אחרת - אחנו לא באים להשתלט עליה, אבל אנחנו כן רוצים להביא שינוי. מקווה שבאופוזיציה יוותרו על יצר המאבק בכדי להגיע להסכמות".

על התגייסותם של חלק מחברי הממשלה לטובת אלישע ירד, שנעצר בחשד למעורבות בתקרית ליד הכפר בורקה, טען כי "הנושא נמצא כרגע בחקירה ואני קורא לאנשי השב"כ לפעול בצורה זריזה ומהירה כי הזמן עובד לרעתנו. צריך לבוא עם תשובות ברורות, כי יש כך טענות משני הצדדים. טענות חמורות לצערנו, אבל אני מאמין ברשויות החוק שלנו. בסוף, המערכות שלנו עובדות, אבל צריך לפרסם את העובדות ולעשות סדר - גם מבחינת הלחץ הבינלאומי זה הדבר הנכון".

לסיום, מתח חבר הכנסת דנון ביקורת על הסכם הנורמליזציה, המתגבש מול סעודיה. "אם ערב הסעודית נהפכת למעצמה גרעינית, זה לא יסתיים שם - מצרים והאמירויות לא ישבו בחיבוק ידיים. כשמדברים על נשק גרעיני למטרות שלום, זה מה שאמרו בצפון קוריאה ובאיראן, והדרך קצרה מאוד בסוף להפוך את זה למטרות צבאיות".