עו"ד נתי רום לאחר ההחלטה שלא לשחרר ממעצר את יחיאל אינדורדוברות חוננו

בית המשפט המחוזי בירושלים דחה בצהריים (שני) את הערר שהגישו עורכי דינו של יחיאל אינדור על תנאי מעצרו.

אינדור ששוחרר מבית החולים לאחר שנפצע באורח קשה בתקרית בבורקא והועבר לבית החולים של שירות בתי הסוהר להמשך מעצרו - הגיע היום לראשונה לבית המשפט המחזוי בירושלים לדיון בעניינו.

בתום הדיון קבע השופט אלכסנדר רון כי אינדור יישאר במעצר לפחות עד מחר, אז מסתיימים ימי הארכת המעצר, על מנת לאפשר מיצוי ראשוני של החקירה.

במהלך הדיון הציג עו"ד נתי רום את מצבו הרפואי של הפצוע וטען כי מדובר באדם כאוב עם בעיות קוגניטיביות קשות ועם בעיות זיכרון לטווח קצר. עם זאת ציין כי אינדור מסר גרסה מלאה בזמן החקירה וזאת משום שאין לו מה להסתיר.

"יש לנו אדם שעבר טראומה רגשית משמעותית, אנשים היו בלחץ היסטורי, לא נעים להיות חמוש יחידי בסיטואציה שכזאת והם מנסים לסגת כל הזמן", אמר עו"ד רום.

בהחלטתו קבע השופט כי עם ההבנה הרבה לטענות של הפצוע, עדיין עומדת על הפרק פרשה שבסופה מצא אדם את מותו, לכאורה בעקבות ירי מאקדחו ובנסיבות האלה הנכון הוא לאפשר מיצוי ראשוני של החקירה, גם אם זה יכביד על החשוד.

כמו כן קבע השופט כי לא נשללת הטענה להגנה עצמית, אך עדיין יש למצות את החקירה באופן מיטבי, תוך שהוא מסתייג ואומר שהתערבות בהחלטת הערכאה הקודמת היא בבחינת חריג.

"טענת ההגנה העצמית לגיטימית שבלגיטימית אך מעבר לכך אין בפניי הצדקה להתערבותו של בית משפט זה", קבע השופט.

עו"ד רום מארגון חוננו שייצג את אינדור מסר בתום הדיון: "בית המשפט המחוזי קבע כי לא שללה הטענה להגנה עצמית, ואנחנו מקווים מאוד שסלולה הדרך לשחרור מחר בבית המשפט השלום. מצבו של מרשי, הן הנפשי והן הגופני מעיד כאלף עדים על הקרב שהיה שם וצר לנו שהוא צריך להישאר אפילו ולו יום אחד במעצר ואנחנו מקווים שהוא ישוחרר לאלתר.