מעצר החשודדוברות המשטרה

לוחמי יחידה 33 (הגדעונים) בלהב 433 בהכוונת שב"כ ובשיתוף כוחות צה"ל וחטיבת הבקעה והעמקים סיכלו פיגוע ועצרו חשוד, מעקבת ג'בר סמוך ליריחו, לאחר שעל פי החשד ירה אל עבר כוחות צה"ל וכן היה בכוונתו לבצע פיגוע בישראל.

החשוד אותר לפני מספר ימים במספרה בכפר, נעצר על ידי הלוחמים והועבר לחקירת שירות הביטחון הכללי.

בחודש האחרון נעצרו תשעה מחבלים בחשד למעורבותם בהקמת תשתית טרור מטעם חמאס בכפר בידו שבבנימין.

בחקירתם בשב"כ עלה כי עסקו בתכנון של פיגוע חטיפת חייל. בתוך כך, התחמשו חברי התשתית, הכינו חומרי נפץ ומטענים, שרטטו את נתיבי הבריחה וערכו סיורי איסוף מודיעין לטובת למידת שגרת הפעילות של החיילים באזור בנימין ואף הכינו מקום להסתרת החטוף. מעצר חברי החוליה מבעוד מועד סיכל את החטיפה.

עוד עלה בחקירתם בשב"כ כי חברי התשתית תכננו לבצע פיגועים במתווים של ירי ומטענים כנגד כוחות צה"ל בגזרת בנימין. לצורך מימוש כוונותיהם הם עסקו בלימוד עצמי של ייצור חומרי נפץ ואף הקימו מעבדה מאולתרת להכנת חומרי נפץ בתוך בית מגורים.

במעבדת החבלה אשר נתפסה והוסגרה בחקירת השב"כ, אותרו חומרי גלם לייצור חומרי נפץ ומטענים, זיקוקים, צינורות ששימשו לבניית מטענים ועוד. בנוסף, נתפסו כלי נשק מסוג "קרלו" ומפות עליהם שרטטו את תכנון הפיגועים ונתיבי הבריחה.

בשב"כ ציינו כי חברי התשתית פעלו באופן ממודר, תוך שמירה על חשאיות מרבית על מנת להימנע מחשיפת פעילותם. לפני כשנתיים סוכלה תשתית חמאס משמעותית באיו"ש שתכננה פיגועי ירי ומטען, לרבות פיגועי תופת בישראל, שחלק מחבריה הם תושבי בידו, קרובי משפחתם של העצורים.