רב"ט הלל נחמיה אופן ז"ל
רב"ט הלל נחמיה אופן ז"לצילום: דובר צה"ל

ראש ישיבת 'מוריה' בגבעת הקטורת הרב ארל'ה הראל, דודו של הלל נחמיה אופן, לוחם צה"ל שמת הבוקר במהלך אימון, סופד ומותח ביקורת על דרישת צה"ל לנתח את הגופה.

הרב הראל ספד לאחיינו וסיפר בשיחה עם ערוץ 7 כי "אחד הדברים שהיו חשובים להלל זו הלכידות הצבאית".

הוא אמר כי המידע שיש ברשות המשפחה על האירוע "כרגע הוא די חלקי, דברים כאלה צריכים להיחקר לאורך זמן. הלל ביצע אימון והתמוטט. אלה הנתונים שהביאו לנו. אנחנו מחכים לתוצאות הסופיות".

הוא הבהיר כי המשפחה לא מחפשת כרגע את האשמים או למתוח ביקורת: "אנחנו בטוחים שצה"ל בודק. כרגע אין סיבה להבעת ביקורת כי לעת עתה החקירה נמצאת בתחילתה".

הרב הראל סיפר כי צה"ל דורש לנתח את הגופה: "לצערנו ולהפתעתנו יש כרגע עיכוב כתוצאה מבקשת הצבא לבצע נתיחה לאחר המוות. חוות הדעת הרפואיות והמשפטיות שקיבלנו טוענות שאין לזה שום הצדקה".

הוא ציין כי "מקווים שבקרוב הצבא יתעשת. הסאגה הבלתי נגמרת שנמשכת מהבוקר עד עכשיו של עיכוב לא מוצדק של ההלוויה, שנזכה להביא את הלל לקבר ישראל עוד הלילה".

בהמשך סיפר על הלל: "הלל היה חן מתוק, אהוב מאוד. חבר ואיש רעים, מסור כל כולו ונותן בהתנדבות ועשייה למען הזולת. תמיד במחשבה על הכלל. תלמיד נפלא, מיוחד במינו, עם ידע נרחב ועם חכמת חיים. אבידה גדולה".

על השירות הצבאי הוסיף לסיום: "הלל רץ לכל הסיירות, הוא היה בגיבוש במיון לטיס ולסיירות. בסוף, בגאווה גדולה התגייס לסיירת הנדסה קרבית, ושירת חודשים ספורים שהוא הספיק בגאווה גדולה ומסירות גודלה".

רב"ט הלל נחמיה אופן ז"ל
רב"ט הלל נחמיה אופן ז"לצילום: דובר צה"ל

אופן ז"ל, בן 20 מכרמי צור, נפטר הבוקר במהלך אימון במרכז הארץ לאחר שככל הנראה ספג מכת חום.

הוא טופל על ידי גורמי רפואה בשטח ומותו נקבע לאחר מאמצי החייאה. הוא הועלה בדרגה מדרגת טוראי לדרגת רב-טוראי לאחר מותו.

הלוויתו תתקיים מחר (שלישי) בשעה 17:00 בהר הרצל בירושלים.

מודעת הפטירה של רב"ט הלל נחמיה אופן ז"ל
מודעת הפטירה של רב"ט הלל נחמיה אופן ז"לצילום: ללא

המשטרה הצבאית פתחה בחקירת נסיבות האירוע, בסיום החקירה יועברו הממצאים לבחינת הפרקליטות הצבאית.