איציק משה
איציק משהצילום: יצחק קלמן

יו"ר ומייסד "בית ישראל" איציק משה יוזם כנס תמיכה בינלאומי בישראל שיתקיים בירושלים בעוד כשלושה שבועות בהשתתפות נציגי 18 מדינות.

משה מציין כי את הכנס הוא עורך שנה לאחר שמשמרות המהפכה של איראן ניסו לחסלו, "קיום הכנס הוא ניצחון הציונות על הטרור", אמר.

"בית ישראל" הקים כבר מעל 18 נציגויות ברחבי העולם והיעד לפי היוזמים הוא הקמת 100 לשכות הסברה, ללא עלות למדינת ישראל. הכנס יסכם 10 שנות פיילוט ופריסה בשטח, ויוצגו בו התוכניות להרחבת מערך ההסברה במתודיקה ייחודית בסגנון הטנגו, כאשר ההסברה נעשית במסגרת הקשרים הבילטרליים המשרתת את שני הצדדים.

הכנס יערך בשיתוף עם מנהיגים ישראלים בתפוצות, ינציגי ממשלת ישראל בראשות שר החוץ אלי כהן, שרים וח"כים מימין ומשמאל, נציגי המוסדות הלאומיים, ידידי ישראל מהעולם, פרלמנט נשים ישראליות מנהיגות וארגוני לובי מאירופה, לצד זמרים קלאסיים, נוצרים ומוסלמים.

במהלך הכנס, בפתיחה החגיגית, לצד חיזיון אור-קולי מרתק על ירושלים, מתוכננת הופעה בשפה העברית של זמרת נוצריה קרסטי ג'פרידזה - הנחשבת מלכת הזמר העברי, זמרת אופרה מוסלמית אלמינה חסן הפעילה במטרופוליטן אופרה בניו יורק וזמר קלאסי ערבי מאמירויות אחמד אלחוסייני, שגם ישיר בעברית לכבוד הטקס.

איציק משה מסר: "מיום שנודע לי על ניסיון הרצח, ידעתי שהם לא ירגעו עד שלא סיימו את מזימתם, על כן החלטתי לזרז את פתיחת הנציגויות בצעדי ענק ברחבי העולם".

בהמשך לכנס התמיכה, משלחות ההסברה מחו"ל יזכו לקבלת פנים על ידי יעקב חגואל בהסתדרות הציונית העולמית, יפגשו עם שר התרבות והספורט מיקי זוהר, יבקרו בהר הרצל ויד ושם וכן ישתתפו בערב תמיכה באחד מבתי החולים בארץ.