מאיר פרוש
מאיר פרושצילום: דני שם טוב\דוברות הכנסת

הקול האגודאי יתפצל בבית שמש? חמישה ימים לאחר שהשר מאיר פרוש הצהיר כי תיתכן תמיכה אגודאית במועמד 'דגל' בבית שמש, יצא אמש (רביעי) לקראת פתיחת שנת הלימודים איש חסידות גור בבית שמש בהודעה מלבבת ומחמיאה לראשת העיר עליזה בלוך.

בשבוע שעבר הבהיר שר ירושלים ומסורת ישראל, מאיר פרוש, כי אגודת ישראל תתמוך בשמואל גרינברג, מועמד דגל התורה לראשות העיר בית שמש, במידה ודגל התורה תתמוך בשרוליק פרוש, מועמד אגודת ישראל לראשות העיר אלעד.

האמירות הללו קוממו את ראשת העיר המכהנת של בית שמש, עליזה בלוך, שמיהרה להגיב כי תושבי העיר אינם "כלי פוליטי", כלשונה.

בתגובתה ציינה כי היא "מכבדת מאוד את השר מאיר פרוש, אבל תושבי בית שמש הם לא כלי פוליטי שסוחרים בו תמורת ערים אחרות. אני בטוחה שרוב מוחלט של תושבי בית שמש חושבים כמוני ורוצים הנהגה שפועלת משיקולים מקצועיים נטו".

לאחר העימות הזה יצא ממונה החינוך ישעיהו ארנרייך בהודעה מחמיאה לראשת העיר בלוך, על רקע פתיחת שנת הלימודים הצפויה בעוד ימים אחדים כשמאות כיתות ועשרות מבני חינוך ייפתחו בבית שמש.

"בחסדי שמים אנו זוכים יחד עם רה"ע ד"ר עליזה בלוך לעשות מהפכה אמיתית בעיר בית שמש", אמר ארנרייך.

עוד הוסיף: "זכינו ואלפי תלמידי העיר יפתחו את שנת הלימודים בכיתות מרווחות ובבניינים רחבי ידיים. זו תוצאה של השקעה ארוכה ואני שמח ונרגש לקראת פתיחת שנת הלימודים. בבית שמש נמשיך לעשות הכל למען החינוך".

לדבריו, לאחר עבודה מאומצת והענקת הקצאות בהיקף חסר תקדים לעשרות קהילות ומוסדות מכלל המגזרים והעדות, העירייה הציגה רשימת הכיתות ומבני החינוך שייפתחו כבר עם תחילת שנת הלימודים הקרובה.

גם ראש העיר בית שמש ד"ר עליזה בלוך ציינה הביע סיפוק מעבודת העיריה ואמרה כי "בעבודה קשה ומאומצת עריית בית שמש עומדת ביעדים שהציבה לעצמה לאפשר לכל תלמיד ותלמידה מרחב למידה מרחיב דעת בשוויון מלא. בעזרת השם נמשיך לפעול לבניית עוד מאות כיתות לכלל קהילות העיר".