זירת הפיגוע בדרום הר חברון
זירת הפיגוע בדרום הר חברוןצילום: Chaim Goldberg/Flash90

הרב דב ליאור, מגדולי הפוסקים בציונות הדתית, שוחח הערב (שני) עם ערוץ 7 וסיפר על הרגשות ביום הקשה הזה שבו נרצחה בת שבע ניגרי ונפצע אריה גוטליב, הנשוי לנכדתו.

"אריה הוא בחור מאוד מוכשר, למד בישיבה ובישיבת מצפה יריחו, עכשיו לפרנסתו עובד. בחור יקר איש תורה ועבודה וארץ ישראל", מספר הרב. "כדי ליישב את הארץ הוא גר בבית חגי, לא בצפון תל אביב. הוא נפצע, ומונשם ללא הכרה. מתפללים בשבילו שהקב"ה ישלח לו רפואה שלמה".

הרב ליאור התייחס לגל הטרור הרצחני, "כתוב בתורה 'ואם לא תורישו את ישבי הארץ מפניכם והיה אשר תותירו מהם לשכים בעיניכם ולצנינים בצדיכם וצררו אתכם על הארץ אשר אתם ישבים בה', אין זה סתם מליצות. אם השאירו אותם בארץ כי רוצים לחיות איתם וללכת לקראתם ולעזור להם, אצלם זה מתפרש בתור חולשה. המדינה צריכה לשנות את המדיניות, לתקן את חטא המרגלים ולהחליט שארץ ישראל שייכת אך ורק לעם ישראל".

"פוגעים בנו והמדיניות ממשיכה כרגיל. צריך להטיל עוצר על כל הסביבה לפחות שבוע ימים עד שימצאו, אבל לא עושים שום דבר כאילו אתמול. הם ממשיכים כרגיל לבוא באוטובוסים מעזה לתת עבודה, המדיניות תבוסתנית. מילא אם לא היה כוח, יש כוח. אין שום הרתעה, צריך לגרש את משפחת המחבלים כדי שלפני שהולך לבצע, אם היו יודעים שיפגעו, אולי היו בולמים אותו. המחבלים יכולים להסתובב בכל מקום.

החיים מממשיכים כאילו לא קרה כלום, המשך חטא המרגלים. הלוואי שיתעוררו ויתקנו את חטא המרגלים. להחיל ריבונות ולא להשאיר ספק שאנחנו מחכים שהם ירצו. הם רוצים להשמיד את העם, הם נגד שלום. הם רוצים את המדינה של עם ישראל. יש להם למעלה מ-20 מדינות, ומה בנושא ההומניטרי? לעזור להם שמה ולא פה".

לסיום התייחס הרב ליאור לתמיכה הישראלית ברצועת עזה. "אנחנו במו ידינו נותנים להם עבודה, פרנסה וחשמל מה זה? לטפח את האויב. מישהו פעם שאל איזה מדינה הכי תומכת טרור בעולם? כולם חושבים שזה איראן, לעניות דעתי מדינת ישראל, מספקת מים, חשמל, מספקת להם בטון וממנו בונים מנהרות, ונותנים להם להסתובב פה ושם, הם אויבים ורוצים להשמיד את המדינה שלנו, צריך לנתק את זה ולא להחזיק את רצועת עזה, שילכו לארצות שלהם ולא שאנחנו נחזיק את המדינת טרור.

קיבלנו את הרשעות הפלשתינית. משגה חמור, תכף אחרי ששת הימים היו צריכים להכריז לא רק על ירושלים אלא על כל יו"ש החלת ריבונות ולא להמתין שיסכימו. הם אף פעם לא יסכימו, זו אשליה".