מחאה בדרישה לצדק לרפאל אדנה
מחאה בדרישה לצדק לרפאל אדנהצילום: Avshalom Sassoni/Flash90

עורך הדין שגיא שגב המטפל בתיק שבו נדרס למוות רפאל אדנה בן ה-4 בחודש מאי בנתניה טען היום (שלישי) כי מדובר ב"תאונה בלתי נמנעת".

על פי שגב, "בוחני התנועה בתיק הזה, כמו בכל תיק אחר, חקרו את התאונה, גבו ממצאים ומצלמות, והגיעו למסקנה כי הנהגת לא אשמה בגרימת התאונה", אמר בכאן רשת ב'.

"במקרה הזה אנחנו למדים מהריאיות, שהכניסה לכביש של הולכי הרגל הייתה פתאומית, ולא היה לה מספיק מרחק ומספיק זמן להגיב או לעצור".

שגב התייחס לכך שקרול פסלר בת ה-70, הנהגת החשודה בתאונה, הואשמה בעבירת הפקרה אחרי פגיעה ולא בסעיף הריגה ובנוסף דיבר על סגירת התיק נגד בתה של פסלר.

"היא טוענת בגדול, שהיא לא ראתה, למה היא בחרה לעזוב צריך לשאול אותה. אנחנו מייחסים לה עבירת הפקרה. היא כשלה בעניין הזה. הראיות זה העולם שאני חי בו, יש לצערי הרבה שמועות ברשתות, שהמידע לא נכון. ברמה הראייתית התמונה מאוד ברורה. מי שנהגה ברכב זו האמא, החשד נגד הבת עלה בגלל שהיא בעלת הרכב. אחרי חקירה מאומצת התמונה התבהרה, והתיק נגד הבת נסגר".

משפחתו של רפאל יצאה למאבק לאחר שנודע לה כי אין כוונה להאשים את הנהגת בהריגה אלא רק בעבירת ההפקרה.

עשרות מפגינים, רובם בני העדה האתיופית מחו אתמול (שני) מול פרקליטות מחוז תל אביב בדרישה לחקירת צדק בפרשיית מותו של בן העדה, רפאל אדנה בן ה-4. ההפגנות הן נגד שחרור הנהגת ודרישה להעמדתה לדין כראוי.