עמר בר לב
עמר בר לבצילום: Avshalom Sassoni/Flash90

השר לביטחון פנים לשעבר עמר בר-לב תקף היום (רביעי) את מחליפו בתפקיד השר איתמר בן גביר, זאת בצל גל הרציחות והאלימות במגזר הערבי.

"בן גביר, אכן צדקתי בעימות המתוקשר בינינו בחדרה, כשאתה הגעת כהרגלך לרקוד בציניות מבישה על דם הנרצחים, ואני כיניתי אותך אפס. השארתי לך הכול מוכן. פרויקטים אדירים שיצאו לדרך, תקציבים שהושקעו ותוצאות חיוביות שהגיעו בהתמודדות עם הפשיעה ברחוב הערבי", כתב בר לב.

עוד הוסיף: "היקף מקרי הרצח היה בירידה משמעותית (17%-). ראשי משפחות פשע נתפסו והוכנסו לכלא. ראשי רשויות, אישי ציבור ואזרחים חזרו ואמרו לי: 'כל הכבוד, המשיכו כך'. כשעזבתי, השארתי הוראות מפורטות שאפילו נער גבעות כמוך יוכל להבין. כל מה שהיית צריך לעשות זה פשוט לא להפריע, לשבת בשקט ולא לעשות נזק. אבל אפילו את זה אתה לא מסוגל לעשות".

איתמר בן גביר ועמר בר לב בזירת הפיגועכאן 11

"אתה פשוט מכור למצלמות, לכאוס ואלימות. וכי אתה אדם נטול כל כישורים בסיסיים, ניסיון והבנה להתמודד עם אתגר שכזה. אדם מופקר ומסוכן מאין כמותו, שמחריד לחשוב שביטחון הפנים של מדינת ישראל הופקד בידיך. והתוצאות לנגד עינינו: נרצחים ועוד נרצחים ועוד נרצחים. כל זירה מופקרת, הביטחון האישי ברצפה, והלב נקרע מכאב עם משפחות שמשלמות את המחיר היקר מכל. 156 נרצחים בחברה הערבית, אישי ציבור על הכוונת, פיגועים, הטרור היהודי משתולל. ואתה? איפה אתה?"

"אגיד לך בדיוק: מאשים את כל העולם במקום לקחת אחריות; עושה קולות כאילו אתה שר, אבל בסוף היום התוצאה היא אפס. אפס יכולות. אפס כישורים. אפס הבנה. אפס רצון. מקסימום סיסמאות ריקות מתוכן, הצהרות שאין מאחוריהן דבר, רעש וצלצולים. כל דקה שאתה בתפקידך, מסכנת עוד חיים ופוגעת בביטחון הלאומי של מדינת ישראל", חתם בר לב.

השר בן גביר השיב לבר-לב וכתב: "עמר, תפסיק לחשוב שכולם מטומטמים ושבעקבות עודף היחס אליך באולפנים מישהו מתייחס לקשקושים האלה. לא רק שברחת מהמשרד בלי שום חפיפה, כשנכנסתי למשרד קיבלתי תחנות משטרה מוזנחות עם אלפי שוטרים מתפטרים, ואגף חקירות ומודיעין לא מתפקד. השארת אחריך בוקה ומבולקה. תמשיך לנסות להנדס תודעה, אני אמשיך לעבוד".