שר האוצר ויו"ר מפלגת הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' טען בראיון לעוזי ברוך בערוץ 7 כי יש ניסיון תקשורתי להלך אימים על הציבור בנוגע לכלכלה הישראלית, כאשר תחזיות חברות הדירוג מראות אחרת, ותוכניות להבראת המשק כבר מיושמות.

"אין תקשורת כלכלית בישראל, בוודאי מאז שהוקמה הממשלה הזו ובוודאי מאז התיקונים המשפטיים פרצו לחיינו. אני מוצא במה שמכונה תקשורת כלכלית אפס יושרה ואפס אינטגריטי, אפס תיווך של עובדות לציבור. יש ניסיון להלך אימים על הציבור ולזרוע כאוס ובהלה, לשדר תמונה שחורה וקודרת כי הממשלה הזו נוראה ואיומה", אמר סמוטריץ'.

הוא הוסיף, "בואו נדבר על העובדות - הצמיחה שלנו מעבר לתחזיות ומהגבוהה במערב, הגירעון שלנו נמוך מרוב המדינות שאנחנו משווים אליהן, אנחנו ממשיכים בירידת חוב-תוצר, כספים חוזרים לקרנות הון סיכון ולהייטק הישראלי. ראה את התחזית של חברת הדירוג פיץ' שכותבת שמקור המשבר הוא המשבר הכלל עולמי, ונניח על השולחן גם תכנית גדולה להאצת המשק גם בהייטק וגם בדיור".

"האינפלציה מתקרבת לטווח היעד וכשהיא תרד הריבית תרד ויחזרו הביקושים. אנחנו רוצים שהביקושים יפגשו היצע גדול כדי שנוכל לשמור על רמת מחירים סבירה. חוזר לדיור - ברגע שהאינפלציה תרד הריבית תרד, תתייצב, יחזרו הביקושים. אנחנו רוצים שהביקושים יפגשו היצע גדול כדי לשמור על רמת מחירים סבירה, ואגב לאט לאט מחירי הדיור יורדים, שזו בשורה טובה בתוך המשבר הזה", סיכם.